Lunárny kalendár na 2. – 3. októbra 2018

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy?

Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár na 2. – 3. októbra 2018.

Lunárny kalendár na 2.-3.októbra 2018

V dňoch 2. – 3. októbra je Mesiac v znamení Raka, čo znamená, že sme citlivejší. Mali by sme sa venovať svojej rodine a tým, ktorých máme radi. nebojme sa prejaviť svoje city – život je krátky, tak neodkladajme prejavy svojej lásky na neskôr. Neskôr by mohlo byť aj neskoro. Ak môžeme, urobme si pekný večer s partnerom alebo si vyjdime na prechádzku.  Okysličíme si pľúca, vyvetráme si hlavu a budeme mať lepšiu náladu. Mimochodom, mali by sme si naplánovať aj niečo veselé, aby sme sa počas týchto dní schuti zasmiali. Počas týchto dní, viac ako inokedy, by mohli u mnohých zvíťaziť city nad rozumom.

Zdravie a krása:

Rak pôsobí na žalúdok, dvanástnik, hruď, mliečne žľazy a trávenie. Dobre urobíme, ak si doprajeme dostatok spánku a oddychu. Nezanedbávajme jedlo a rezervujme si naň dostatok času. Vyberajme si stravu bohatú na vlákninu a dbajme na dostatok tekutín. Ráno si nalačno vychutnajme pohár
čistej vody, do ktorej sme vytlačili šťavu z citróna. K raňajkám si dajme bylinkový čaj (napríklad z harmančeka či mäty), alebo ak máme radšej ovocné či zeleninové šťavy, vypime pohár šťavy z citrusového ovocia alebo mrkvovú šťavu. Ak nám nechutí čistá mrkvová šťava, vylepšime ju  trochou jablčnej šťavy.

Záhrada a domácnosť:

Ak je sucho, podľa potreby polejeme trávnik aj rastliny. Listovú zeleninu zberáme len na rýchlu spotrebu. V skleníkoch vysievame listový šalát, na voľné záhony v záhrade vysievame reďkovku s krátkym vegetačným obdobím. Môžeme sadiť aj cesnak. Zbierame bylinky, ktoré sú určené na liečenie žalúdka. Ak si chceme urobiť domáci žalúdočný likér, pripravme si koreň horca, archangeliky a pridať môžeme aj palinu, puškvorec, fenikel a aníz. Tieto bylinky môžeme na 3 týždne vložiť do zmiešaného horkého a sladkého bylinného likéru (napríklad Demänovka), ktorý najprv zlejeme dokopy, potom rozdelíme do dvoch fliaš a do každej dáme polovicu koreňa horca, archangeliku a podľa chuti aj iné spomínané bylinky. Necháme na zmavom a chladnom mieste vylúhovať po dobu troch týždňov, potom scedíme a popíjame podľa chuti a potreby. ..

Tieto dni sú vhodné aj na pranie bielizne a odstraňovanie škvŕn. Stačí aj menšie množstvo pracieho prášku.