Lunárny kalendár na 21.-23.mája 2019

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor? Prečítajte si lunárny kalendár na 21.-23.mája 2019.

Lunárny kalendár na 21.-23. mája 2019

Lunárny kalendár na 21.-23.mája 2019:

Mesiac v znamení Strelca (21. mája) prináša chuť na dobrodružstvá a nové zážitky, ako aj na rozširovanie si obzorov. Dajte si pozor na prostorekosť a skôr než niečo poviete, dobre si to premyslite, aby vás to neskôr nemrzelo… Choďte tam, kde je veselo, alebo sa stretnite so susedmi. Partnera nestrážte a doprajte mu trochu slobody a zábavy s kamarátmi. Kozorožec (22.-23. mája) nám zase dáva vytrvalosť, disciplínu a triezvy pohľad na svet. Venujte pozornosť svojim pracovným povinnostiam, ale nezanedbávajme ani svojich najbližších – potrebujú vedieť, cítiť i počuť, že ich máte radi a že vám na nich záleží. Dobre urobíte, ak si naplánujete nejaké príjemné rodinné aktivity.

Zdravie a krása:

Mesiac v Strelcovi telesne vplýva na boky, bedrové kĺby, stehná a žily. Starajme sa o svoje telo a otužujme sa. Rovnako tak je vhodný čas na depilácie, manikúru, pedikúru a zastrihávanie vlasov.

Mesiac v Kozorožcovi ovplyvňuje kostru, kolená, držanie tela, pohyb a pokožku.

Kozorožec nám dáva vytrvalosť, disciplínu a triezvy pohľad na vec… Precvičme si celé telo a kolená, pozornosť venujme vlasom, pokožke a nechtom.

Ak chcete svojmu telu pomôcť Bachovými kvetovými esenciami, môžeme použiť RESCUE krém, ktorý je kombináciou piatich kvetov a Planého jablka, hydratujúci a skrášľujuci krém pre všetky situácie. Tento krém uľaví od stresu, napätia a uvoľní celé telo i pleť. Telo i kolená pomôže uvoľniť chladivý RESCUE gél.

Večer, či ráno pred sprchovaním si telo dôkladne vyšúchajme suchou frotírovou rukavicou alebo uteráčikom a potom sa osprchujme, pričom použijeme sprchovací šampón, ktorý zahalí naše telo do príjemnej vône. Pemzou alebo špeciálnym hoblíkom si odstránime zrohovatenú kožu na pätách a ostriháme si nechty. Pokožku tela ošetríme výživným mliekom alebo olejom. Vymasírujte si ďasná kokosovým olejom – je to dobrá prevencia proti paradentóze.

Alebo si chcete dopriať omladzujúci kúpeľ?

Lunárny kalendár na 21.-23.mája 2019

Natrhajte si čerstvú žihľavu a nechajte ju lúhovať tri hodiny v studenej vode. Tento nálev potom vylejte do horúcej vody vo vani a relaxujte v tomto kúpeli po dobu 15 – 20 minút. Po kúpeli sa zabaľte do plachty a aspoň polhodinku si takto poležte.

Nezabúdajte na to, že vaše telo potrebuje prísun cenného vitamínu D, takže ak je to možné, chodievajte von, na slniečko.

Záhrada a domácnosť:

Na voľné a pripravené hriadky v záhrade vysádzajte predpestované sadenice rajčín, paprík, uhoriek, tekvice, patizónov a ďalšej plodovej zeleniny. Aby nám tieto rastliny v zeleninovej záhradke dobre prospievali, pôda by mala byť dobre skyprená, humóza a pravidelne zalievaná. Nezabudnime zalievať aj novovzasadené stromy.

V domácnosti nám dobre pôjdu od ruky práce spojené s jarným upratovaním.