Lunárny kalendár 21. – 24. januára 2020

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

Lunárny kalendár 21. - 24. januára 2020
https://stock.adobe.com

Čítajte náš nový lunárny kalendár 21. – 24. januára 2020:

Mesiac v Strelcovi (20. – 22. januára) prináša túžbu zažiť niečo nové. Zrazu môžeme pociťovať nespokojnosť s tým, čo momentálne prežívame, chceme zmenu, cítime v sebe oheň… Hľadáme iné možnosti a riešenia.

Mesiac v Kozorožcovi (23. – 24. januára) je vhodný na nové predsavzatia a na to, aby sme si premysleli, aké máme možnosti a čo je pre nás dôležité. V piatok je nov – je to čas na obnovu, naberanie novej sily, vhodný čas na zbavenie sa škodlivých látok, čas na nové začiatky, aj vhodný čas na pôst.

Zdravie a krása:

Strelec ovplyvňuje stehná. boky, krížovú kosť, pohyblivosť. Na toto by sme mali myslieť už ráno v posteli a dobre by sme sa mali ponaťahovať – poriadne si natiahnime svoje ruky, nohy a celé telo, aby sa nám napli všetky svaly, uvoľnili kĺby a aby sme si vyrovnali chrbticu.

V týchto dňoch nášmu zdraviu veľmi dobre padne sauna, ktorá otužuje organizmus, posilňuje imunitu, vyplavuje z tela škodliviny a podporuje dobrú náladu, ktorá je v chladnom a sychravom ročnom období, keď nie je veľa slnka, veľmi potrebná. Ak nechodievate do sauny, doprajte si teplé kúpele a masáže. Do svojho denného rozvrhu zaraďte aj dostatok pohybu – ak nešportujete, nezabúdajte aspoň na chôdzu a pohyb na čerstvom vzduchu – niekedy stačí aj vybehnúť (ak je to únosné) do obchodu pešo, alebo na kratšie vzdialenosti nepoužívať dopravu (napríklad vystúpiť o zastávku skôr a ak nenesieme nič ťažké, jednoducho sa prejsť…). Okysličíme si pľúca, zlepšíme si kondičku i náladu, prevetráme si hlavu.

Mesiac v Kozorožcovi (23. – 24. januára) ovplyvňuje kostru, kĺby, držanie tela, pohyb, kolená, aj pokožku. .Krvný aj lymfatický obeh podporíme, ak si rukou zľahka vymasírujeme všetky záhyby na tele (napríklad za ušami, pod pazuchami, na mieste, kde sa ohýba lakeť, pod kolenami…

Aj tieto dni sú vhodné na kúpele a relaxačné masáže, spojené s ošetrením pokožky celého tela výživnými krémami či olejmi. Vhodný čas aj na strihanie a ošetrenie nechtov na nohách i rukách(budú zdravšie, pevnejšie, nebudú sa lámať), depiláciu, ale aj na aplikáciu výživných pleťových masiek a regeneračných krémov na tvár.

V piatok je nov, čo je vhodný deň na pôst. Ak nedržíme pôst, mali by sme jesť len ľahšie jedlá. Ak nechceme hladovať, zaraďme s ryžový, zeleninový či ovocný deň, aby sme telu pomohli nahromadiť škodlivé látky a tuky a ľahšie ich vylúčiť.

Popíjame bylinkové čaje podľa toho, čo chceme podporiť. Skúste napríklad bylinkový čaj na podporu vitality, ktorý súčasne pomáha liečiť psychické aj fyzické rany. Dve polievkové lyžice sušeného koreňa kostihoja zalejte pollitrom studenej vody. Varte asi 15 minút na miernom ohni. Potom zakryte, nechajte ešte 15 minút odstáť. Môžete prisladiť medom a popíjajte.

Lunárny kalendár 21. – 24. januára 2020záhrada a domácnosť:

Ak je pekné počasie a nemrzne, natrime kmene stromov vápenným mliekom. Ochránime ich pred trhlinami, ktoré spôsobuje mráz. Biela farba odpudzuje slnečné žiarenie. Vďaka tomu sa kôra počas slnečných dní tak veľmi neprehreje. V dôsledku toho zase pri výraznom poklese nočných teplôt nepopraská. Tieto praskliny na kôre totiž vznikajú pri výrazných výkyvoch teploty.

V prípade, že nie je sneh, môžeme v záhrade aj porýľovať záhony, ktoré sme doteraz nestihli. Rastliny, ktoré neprospievajú, môžeme v dňoch Kozorožca obstrihať, rýchlo sa zregenerujú. Súčasne môžeme aj presvetľovať okrasné dreviny, ktoré ešte nemajú nahodené kvetné púčiky. Pri presvetľovaní odrezávame hlavne staré konáre. Keďže pred nami je ešte veľa zimných dní, využime ich aj na rozplánovanie si záhrady, čo kde budeme sadiť a prípadne aj prerábať.

Ak máte záujem prečítať si ešte viac o tom, čo vás čaká, prečítajte si aj mesačný horoskop.