Lunárny kalendár na 25. – 27. júna 2019

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor? Prečítajte si lunárny kalendár na 25. – 27. júna 2019.

Lunárny kalendár na 25. - 27. júna 2019

Lunárny kalendár na 25. – 27. júna 2019:

Mesiac je v Baranovi, a to je čas, zvyčajne bývame veľmi impulzívni. Okrem toho, máme chuť vykonať veľa vecí a máme pocit, že veľa toho zvládneme. Do všetkého sa púšťame s veľkým nadšením, ale horšie to už býva s výdržou a pracovnou disciplínou. Práve preto tieto dni nie sú veľmi vhodné na zdĺhavé práce, ktoré si vyžadujú trpezlivosť. Počas týchto dní, možno viac než inokedy, platí “Dvakrát meraj a raz rež”. To isté sa týka aj unáhlených úsudkov a výrokov – teda: Skôr než niečo povieme, dobre si to premyslime. A najmä: Nepúšťajme sa do hádok! Môžeme ľahko raniť dušu niekoho iného, ale aj svoju…

Ak pociťujete napätie, zacvičte si, vyberte sa na prechádzku niekam, kde je veľa zelene, alebo vybite prebytočnú energiu pri športe. Večer dobre padne posedenie s priateľmi.

Zdravie a krása:

Telesne Mesiac teraz vplýva na hlavu, mozog, tvár, oči a na životnú silu. Urobme si nejakú radosť a doprajme si v tieto dni nejaký príjemný zážitok. Je jedno, či to bude koncert, skvelé jedlo, posedenie s priateľmi, alebo plánovanie nejakého výletu, či víkendovej akcie. Dôležité je, aby sme pociťovali radosť z toho, že sa na niečo pripravujeme a tešíme sa.

V tieto dni nás môže potrápiť migréna a bolesť očí. Proti bolesti hlavy pomáha mätový čaj s medom. Preventívne možno užívať aj čerstvé lístky bylinky rimbaby – 2 – 3-krát denne požuť 2 čerstvé lístky. Toto je veľmi vhodné, ak vás hlava bolieva častejšie. Ráno si rozcvičme zrak striedavým zaostrovaním na blízko a na diaľku.

Ak chcete byť po celý deň svieži a príjemne naštartovať, doprajte si zrána blahodarný kúpeľ s esenciou rozmarínu, levandule a dvoma kvapkami borievky. Voda v kúpeli by mala byť osviežujúca a iba mierne teplá, či vlažná,aby nám to počas horúceho dňa ulahodilo. Ak nemáte na takýto kúpeľ ráno čas, môžete si ho dopriať neskoro popoludní, napríklad po práci, aby ste sa osviežili.

Večer po namáhavom a horúcom dni veľmi dobre padne vlažný kúpeľ, do ktorého pridáme zopár kvapiek esencie z levandule. Takýto kúpeľ nás krásne uvoľní a upokojí a pripraví nás na krásnu noc…

Po umytí vlasov si vlasy opláchnime vlažným odvarom z rozmarínu – vlasy získajú krásny lesk a pomáha to aj proti lupinám a proti svrbeniu pokožky hlavy.

Veľmi príjemne pôsobí aj masáž uší: Jemnými stlačeniami ukazovákom a palcom zľahka masírujeme uši od horného okraja až po ušné lalôčiky. Ak chceme, aby masíž bola ešte príjemnejšia, môžeme si medzi prsty votrieť aj kvapku vonného olejčeka – napríklad levanduľového, pomarančového, či citrónového…

Pokiaľ ide o jedlo, stravujte sa rozumne a v pokoji. Jedlo je potrebné dôkladne a pomaly požuť a nehltať. Uprednostňujeme celozrnné pokrmy, listové šaláty a takisto šaláty z koreňovej zeleniny. Ak máme chuť na mäso, vhodná je hydina, chudé hovädzie a ryby.

Záhrada a domácnosť:

V záhrade vytrhávajte a likvidujte burinu, bojujte proti škodcom. Pokoste trávnik a upravte, či zastrihnite kríky. Po takejto úprave zhustnú, ale nebudú tak rýchlo rásť.

Sušíme bylinky – či už na čaj, alebo ako korenie do jedál. V tomto čase to najčastejšie býva ligurček, mäta, medovka. petržlen…

Doma sú tieto dni vhodné na rýchle upratovanie, umývanie podláh a kúpeľní, či toaliet. Určite sa nepúšťajte do upratovania šatníkov, či skladovacích priestorov – tieto dni na to nie sú vhodné.

stock.adobe.com