Lunárny kalendár na 28.-31. augusta 2018

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy?

Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár na 28.–31. augusta 2018.

Lunárny kalendár na 28. - 31. augusta 2018

Lunárny kalendár na 28.–31. augusta 2018: 

V utorok 28. augusta je Mesiac v Rybách – sme senzitívnejší, čo môžeme využiť pri meditáciách. Otvára sa nám priestor pre veci, ktoré inokedy bývajú na okraji našich záujmov. Sme súcitnejší, ale máme aj väčšiu tendenciu byť ponorení vo vlastnom svete – viac ako inokedy sa necháme unášať svojimi snami, ilúziami, ale niekedy aj závislosťami. O to viac vnímavejší sme k hudbe a umeniu. Od stredy 29. augusta až do piatku 31. augusta 2018 je Mesiac v Baranovi, čo sa môže prejaviť impulzívnejším a energickejším správaním. Ak nás v práci čaká riešenie nejakého náročnejšieho problému, nenechajme sa vtiahnuť do prudkej výmeny názorov. Dôležité rozhodnutia odložme  na iné dni. Počas týchto dní narastá u nás potreba jednať nezávisle. Dobre urobíme, ak popracujeme na svojej sebadôvere – ak sme spokojní sami so sebou, zvládneme akúkoľvek životnú situáciu. Doprajme a dovoľme si byť šťastní – život je predsa taký krátky… Urobme si radosť a dožičme si maličkosti, ktoré robia život krajší.

Zdravie a krása:

Ryby vplývajú na chodidlá, prsty na nohách a na lymfatický systém. Venujeme sa svojim nohám, ak ich potrebujeme osviežiť a prekrviť, doprajme im striedavé teplé a studené kúpele. Týmto podporíme nielen svoju imunitu, ale aj ich prekrvenie. Ak sa nám nohy viac potia, často si vymieňajme a vetrajme obuv, nohám doprajme kúpeľ, do ktorého pridáme pdvar zo šalvie. Ak to počasie dovolí, poprechádzajme sa naboso po tráve, v prípade, že to znesieme, tak aj zavčas rána po zarosenej tráve… Nohám prospieva aj ľahká masáž, alebo masáž na masážnej podložke. Pomáha aj hýbanie prstami – toto nohy a prsty na nich skvele precvičí. Zrohovatenú kožu na pätách zjemníme, ak ju budeme potierať čerstvo rozkrojeným citrónom.

Baran vplýva na hlavu, oči, tvár a nos. V tieto dni nás častejšie než inokedy môže bolievať hlava, prejavujú sa migrény. Môžeme im predísť prechádzkami na čerstvom vzduchu, dostatočným prísunom tekutín, obmedzme kávu, čokoládu a vyhýbajme sa alkoholu. Doprajme si dostatok oddychu a spánku, nemali by sme sedieť dlho pred počítačom, ani pri televízore. Ak máme problémy so spánkom, doprajme si večer 1 – 2 banány. Upokojíme sa, zlepší sa nám nálada a rýchlejšie zaspíme. Banány sú vhodné aj pre tých, ktorí sa potrebujú sústrediť a chcú podporiť svoju silu a vytrvalosť. Na celkové upokojenie aj proti bolestiam hlavy je vhodný čaj z medovky alebo mäty. Vhodná je aj čajová zmes z medovky, mäty, majoránky, ľubovníka a môžeme pridať aj vňať fialky.

Dni Barana sú vhodné na píling a na ošetrovanie akné – všetky kúry účinkujú oveľa lepšie a intenzívnejšie.

Záhrada a domácnosť:

V dňoch Rýb v záhradách hnojíme, zalievame a okopávame listovú zeleninu a kvety. Striháme okrasné kríky. V domácnosti perieme a čistíme škvrny. V dňoch Barana sa nám bude dariť pri čistení okien a sklenených plôch a vitrín. V záhradách zbierame rajčiny, papriky, cukety, uhorky, zemiaky, aj zrelé ovocie.