Lunárny kalendár na 3. – 4. septembra 2019

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

Prečítajte si Lunárny kalendár na 3. – 4. septembra 2019:

Lunárny kalendár na 15. - 16. júla 2019

Mesiac je v Škorpiónovi a jeho sila je teraz doslova magnetická. Dobrá rada znie: Dávajte si pozor a svoje nálady a nenechajte sa nikým vyprovokovať k agresívnemu správaniu. Pozor aj na žiarlivosť, ktorá by vás po tieto dni mohla ovládať a zvádzať k nevhodnému správaniu! Dobre urobíte, ak sa počas týchto dní budete snažiť prežiť čas s ľuďmi, s ktorými je vám príjemne a krásne – so svojimi priateľmi, či láskami…

V utorok okolo obeda pozor na stres a unáhlené, nepremyslené konanie! Na večer si naplánujte príjemné posedenie a zábavu, nebude chýbať dobrá nálada. O dobrý spánok po polnoci z utorka na stredu sa postará Saturn a preto by sme aj v stredu ráno mali byť príjemne naladení. Ak máte pred sebou niečo náročné, nie je vylúčené, že vám pomôžu šťastné náhody – táto streda vám ich môže priviesť do cesty…

Zdravie a krása:

Ak sa počas týchto dní kúpete – hoci aj v krytých plavárňach, alebo na termálnych kúpaliskách, neostávajte v mokrých plavkách – mohli by ste tak ohroziť svoje močové cesty, ale aj rozmnožovacie orgány. Preto po tom, ako opustíte bazén – šup do suchého oblečenia. Ženy a dievčatá, ktoré pobolievajú vaječníky, mali by si dopriať sedacie kúpele z ľubovníka bodkovaného alebo z bylinky myší chvost. Rovnako tak treba popíjať čaje z týchto byliniek. Pri pocite nepohody v intímnej oblasti skúste si dopriať sedací kúpeľ s niekoľkými kvapkami levanduľovej esencie.

Pokiaľ ide o krásu, doprajte svojej pokožke výživu v podobe masiek a kvalitných krémov. Prospeje aj naparovanie pleti v odvare zo skoroceľu. Hotovým dobrodením pre telo i dušu je kúpeľ s pridaním esencie lemongrass alebo levandule.

Ak chcete prežiť príjemný večer, na tieto dni sú vhodné jedlá s výnimočnými chuťami a ak máte radi ostré a pikantné jedlá, pokojne si ich doprajte. Inak sú vhodné grilované mäsá a grilované zeleniny, vhodným prílohodoplnkom je chren s jabĺčkom alebo s jabĺčkovým pyré. Vegetariáni si určite pochutia na zapekanej červenej repe alebo na pečených paprikách. Chutia aj pečené syry. Samozrejme, ani počas chladnejších dní nezabúdajme na dostatočný pitný režim.

Záhrada a domácnosť:

Tieto dni sú vhodné na všetky práce v domácnosti, ktoré si vyžadujú trpezlivosť a starostlivosť. Polievame kvety vonku i v dome, môžeme prihnojovať. tento čas je vhodný aj na sadenie a presádzanie.

Dobrá rada: Ak ste stratili nejaký predmet, tieto dni vám intuícia napovie, kde ho nájsť…