Lunárny kalendár na 30. – 31. októbra 2018

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy?

Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár na 30. – 31. októbra 2018.

Lunárny kalendár na 30. - 31. októbra 2018

V dňoch od 29. – 31. októbra je Mesiac v Rakovi, čo vedie k tomu,že sa možno viac ako inokedy túžime utiahnuť do súkromia, do svojho vnútornéhosveta a zaoberať sa svojimi citmi a pocitmi. Sme citlivejší a vnímavejšía môže sa stať, že u nás zvíťazia city nad rozumom… Túžime pobezpečí, nežných dotykoch a po tom, aby sme cítili, že nás má niekto rád. Nezabúdajmevšak na to, že podobné túžby majú v tomto čase aj naši blízki a že súv tomto čase zraniteľnejší. Dajme im preto najavo, ako ich máme radi a ženám na nich záleží. Ak k niekomu prechovávame city lásky, nenechávajme sito pre seba…:-) Doprajme si niečo príjemné a urobme niečo preto, aby smesa dobre cítili na tele aj na duši. Poteší jemná masáž – ak si ju vzájomnedoprajeme s partnerom a v príjemnom prostredí, v teplej izbea pri sviečke si vzájomne vymasírujeme hoci len chrbát, urobíme veľmidobre.

Zdravie a krása:

Rak pôsobí na hruď, žalúdok, pečeň, žlč a dvanástnik. Veľmi dobre si premyslime, čo v tieto dni urobíme dobré či zlé pre oblasť hrudníka či trávenia, pretože účinky budú dvojnásobné. Vyhýbajme sa ťažkým jedlám, alkoholu a nikotínu a nepreháňajme to s liekmi. Na jedlo si vyhradíme dostatok času a dbajme na to, aby sme každé sústo dôkladne prežuli. Nezabúdajme ani na dostatočný príjem tekutín a dostatok spánku, aby sa nám mohla regenerovať pečeň. Popíjajme bylinkové čaje – nič nepokazíme mätovým či harmančekovým. Ak je vonku dobré počasie, vyberme sa na prechádzku, alebo si zabehajme, doprajme si rýchlu chôdzu či dychové cvičenia, aby sa nám dobre okysličili a posilnili pľúca. Práve pľúca sú totiž v jesennom období veľmi zaťažené.

Pestujme si svoje sebavedomie a urobte niečo pre to, aby ste sacítili dobre, Tráveniu i dobrému pocitu vo svojej koži pomôže aj jemnámasáž brucha: Ľahneme si na chrbát a jemnými krúživými pohybmi dlane sijemne masírujeme brucho – takáto masáž nás upokojí a podporí tráviaceprocesy.

Ak chceme urobiť niečo navyše pre svoju krásu, venujme v týchto dňoch zvýšenú starostlivosť svojmu dekoltu a doprajme týmto partiám ošetrenie výživnou kúrou či krémom. Počas týchto dní, ak je to možné, si neumývajme vlasy.

Záhrada a domácnosť:

Ak je dobré počasie, v záhrade robíme prípravné práce na prezimovanie ovocných stromov a rastlín. Citlivé rastliny obaľujeme slamou alebo netkanou textíliou, menšie rastliny zakrývame čečinou. Tieto dni sú vhodné aj na upratovanie a pranie.

 Ak sme to ešte nestihli, venujemečas úprave hrobov našich blízkych, aby sme potom na sviatok Všetkých svätých a na Dušičky zapálili už len sviečky a v tichých spomienkach sa mohlivracať k tým, ktorí tu už s nami nie sú.