Lunárny kalendár na 4. – 5. novembra 2019

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

Lunárny kalendár na 4. – 5. novembra 2019:

Lunárny kalendár na 4. - 5. novembra 2019
stock.adobe.com

Mesiac je vo Vodnárovi a to je obdobie, keď neznášame akékoľvek obmedzovanie. Dávajte si pozor na unáhlené a nepremyslené výroky aj konanie. A pozor aj na úrazy. Po práci sa uvoľnite a doprajte si oddych.

Počas týchto dní radšej nič dôležité neplánujte – v pondelok dopoludnia sa sústreďte na to, čo robíte, aby ste nenarobili zbytočné chyby. Doprajte si dostatok spánku, v utorok nadránom vám Mars doplní potrebnú vitalitu. Utorok popoludní by sa mal niesť v optimistickej atmosfére, ktorú je príjemné vychutnať si s priateľmi a blízkymi. Dávajte si pozor na informácie, ktoré o niekom alebo niečom posúvate ďalej – všetko si najprv dôkladne preverte, aby ste nešírili nepravdy…

Zdravie a krása:

Nepodceňujte význam dychových cvičení – veľmi tým pomôžete svojim pľúcam i nervom. Ak si nenájdete inokedy čas, skúste radšej ráno skôr vstať a zhlboka sa nadychujte, zadržte dych a potom pomaly vydychujte pri otvorenom okne. Opakujte niekoľkokrát. Svojim nohám a členkom príjemne uľavíme, ak si ich jemne vymasírujeme alebo natrieme olejom z citrónovej trávy alebo cyprusovým olejom. Nohy natierame vždy odspodu hore. Ak chceme urobiť niečo navyše pre posilnenie svojej imunity, doprajme si ráno aj večer striedavé teplé a studené sprchy.

Pokiaľ ide o jedlo, snažte sa vymedziť si naň dostatok času, jedzte pomaly a vychutnávajte si každé sústo. Vyberajte si ľahšiu stravu a nemala by chýbať červená repa, karfiol, kapusta, čínska kapusta, droždie a vlašské orechy. Popíjajte šípkový čaj.

K pocitu a pohody prispeje aj príjemne teplý večerný kúpeľ s pridaním esencie z eukalyptu, či tymiánu, čo pôsobí aj preventívne proti nachladnutiam. Tieto dni sú vhodné aj na aplikácie pleťových a vlasových masiek, ale aj na posilňujúce kúry nechtov.

Lunárny kalendár na 4. – 5. novembra 2019 – Záhrada a domácnosť:

V záhrade sa treba pripraviť na zimu: Priebežne vyhrabávame lístie z trávnikov, aby sa nám nestalo, že nečakane napadne sneh a lístie by takto ostalo na trávniku po celú zimu. Toto by mu naozaj neosožilo! Citlivé rastliny zabaľte do vhodných tkanín, aby ste ich ochránili pred mrazom, pripravte si čečinu na ochranu rastlín.

V domácnosti sa počas týchto dní nepúšťajte do zdĺhavých prác – chýbala by vám potrebná trpezlivosť. Oveľa osožnejšie bude, ak v týchto dňoch budete riešiť technické vybavenie domácnosti – vhodné je napríklad kúpiť si nejaký elektrospotrebič, alebo sa povenovať svojmu počítaču, či mobilu. Nemusí to byť práve kúpa nového, ale dobre padne aj priebežná očista – napríklad vymazanie prebytočných a starých správ a iného, čo nám zbytočne komplikuje život.