Lunárny kalendár na 4. – 6. decembra 2018

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

Prečítajte si Lunárny kalendár na 4. – 6. decembra 2018.

Lunárny kalendár na 4. - 6. decembra 2018

Lunárny kalendár na 4. – 6. decembra 2018:

V tieto dni je Mesiac v Škorpiónovi a to je čas, keď dávame priestor svojim emóciám a veľmi intenzívne ich prejavujeme. Často sa stáva, že v tomto čase bývame vzťahovačnejší, ale aj vnímavejší k tomu, čo sa okolo nás deje. Lepšie odolávame námahe a viac nás zaujímajú aj veci, ktoré sú pod povrchom. Tieto dni sú vhodné na obchodovanie a finančné transakcie, či špekulácie.

Súčasne sa však v nás prebúdza aj vášeň a túžba po intimite. Môžeme teda prežíť krásne a vášnivé chvíle so svojou láskou… Silnejú romantické pocity, túžime po nežnostiach, dotykoch a erotike… Naplánujme si príjemný večer s partnerom a vychutnajme si tie chvíle… Mimoriadne čarovný môže byť aj spoločný kúpeľ a nasledujúca masáž.

Krása a zdravie:

Škorpión vplýva na pohlavné a vylučovacie orgány, ovplyvňuje našu sexualitu, močový mechúr a konečník. V týchto dňoch by sme si mali dať pozor na prechladnutie, pretože to môže viesť k zápalu močového mechúra alebo obličiek. Mimoriadne  opatrní buďme, ak mávame studené nohy, alebo nám býva zima na krížovú oblasť. Vtedy sme na takýto typ nachladnutia mimoriadne náchylní.  Popíjajme brusnicové a čučoriedkové šťavy, ktoré majú protizápalové účinky. Nepodceňujme pitný režim a aj keď je vonku chladno,  pime dostatok tekutín – najmä čajov. Pri ženských ochoreniach preventívne pôsobia aj teplé sedacie kúpele s odvarom z rebríčka a alchemilky.

Raňajkujme ovsené vločky alebo cereálne výrobky a zaraďme do svojho jedálnička potraviny so zvýšeným obsahom vlákniny – ovocie, zeleninu a celozrnné obilniny, aby sme podporili trávenie a vylučovanie. Dobre urobíme, ak zjeme jedno jablko denne. Svoje trávenie môžeme podporiť aj tak, ak každé ráno, ešte v posteli, ležíme na chrbte a pritiahneme si oboma rukami k hrudi najprv pravé koleno, chvíľu podržíme, potom rovnako pritiahneme k hrudi ľavé koleno a znova chvíľu podržíme. Potom pritiahnime k hrudi obidve kolená naraz. Takto vyvinieme jemný tlak na hrubé črevo, čím podporíme prirodzenú cestu strávenej potravy.

Urobte niečo aj pre seba, popoludní alebo večer si doprajte chvíľu pokoja, pustite si príjemnú hudbu, ľahnite si na chrbát, pokrčte nohy a pomaly pretáčajte kolená do strán a späť. Opakujte niekoľkokrát. Takto si uvoľníte bedrovú chrbticu a bedrový kĺb. Potom si jemnými krúživými pohybmi dlane zľahka vymasírujeme oblasť okolo pupka. Ak si predtým votrieme do rúk trochu vonného olejčeka alebo krému (napríklad levanduľového), budeme mať z takejto masáže ešte väčší pôžitok. Majme radi ľudí okolo seba, ale aj seba samých.

Záhrada a domácnosť:

Vyberme sa do záhrady alebo na prechádzku a nezabudnime si nastrihať konáriky čerešní, jabloní, zlatého dažďa, či iné a vložme ich doma do vázy, aby nám do Vianoc pekne rozkvitli a potešili nás svojimi kvietkami. Samozrejme, vodu vo váze pravidelne vymieňame.

Tieto sni sú vhodné aj na umelecké činnosti a vianočnú výzdobu príbytku. Perieme bielizeň, tepujeme koberce, sedačky a upratujeme. Nenechávajme si všetko na poslednú chvíľu – tieto dni sú na upratovanie veľmi vhodné.