Lunárny kalendár na 7.-10. marca 2019

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

Prečítajte si Lunárny kalendár na 7.-10. marca 2019.

Lunárny kalendár na 7.-10. marca 2019

Lunárny kalendár na 7.-10. marca 2019:

Vo štvrtok 7. marca je Mesiac ešte v Rybách a to je čas, keď nám dobre padne aspoň malý únik mimo všednej reality a každodenných povinností. Sme citlivejší a vnímavejší, prebúdzajú sa naše ideály a fantázie. Dobre urobíme, ak si podporíme svoju psychickú pohodu a budeme robiť veci, ktoré nás upokoja. Ak sa nedá inak, vyjdime si aspoň večer na malú prechádzku a nadýchajme sa čerstvého vzduchu, prežite večer v náručí svojho drahého, či drahej. Potešia aj príjemné chvíle s priateľmi, pohoda pri dobrej hudbe a šálke upokojujúceho čaju, alebo poháriku skvelého vínka.

V piatok 8.marca až do nedele 10. marca, je Mesiac v znamení Barana. v tomto čase bývajú ľudia výbušnejší a ľahko sa svojou unáhlenosťou môžu dostať do chúlostivých, či nepríjemných situácií. Skôr, než niečo urobíte, alebo poviete niečo rozhodujúce, dobre si to premyslite. Neriešte veci s horúcou hlavou, nenechajte sa strhnúť do hádky – takto sa nič nevyrieši, ale môže sa skôr skomplikovať.

Zdravie a krása:

Mesiac v Rybách vplýva na chodidlá, chôdzu a lymfatický systém. Urobte si kúpeľ nôh, dobre padne, ak ho obohatíte morskou soľou a niekoľkými kvapkami éterického olejčeka. Po kúpeli nohy dôkladne osušte, natrite vhodným krémom alebo olejom. Natieranie nôh môžete spojiť s masážou. Pomáha aj masáž nôh na reflexnej masážnej podložke. Počas dňa i večera sa vyhýbame dlhému státiu.

Mesiac v Baranovi ovplyvňuje hlavu, mozog a životnú silu. Mali by ste si šetriť svoje oči a nevysedávať dlho pred počítačom či televízorom. Prípadné nutkanie k výmene názorov a narastajúci nervozitu sa snažme utlmiť telesnou aktivitou – vyberme sa na prechádzku, či na lyžovačku v horách, alebo si jednoducho zacvičme. Pomáha aj práca vonku, v záhrade. Ak je pekné počasie, môžeme začať pripravovať záhradku na jar. Usmievajte sa a majte radi nielen druhých, ale aj sami seba.

Uvoľnite sa a skúste meditovať. Môže to byť vo vzpriamenom sede, ale rovnako tak aj v ľahu na chrbte, pričom nohy máme mierne od seba a ruky vedľa tela dlaňami nahor. V prípade, že vás trápi chrbtica, podložte si kolená a pod hlavu si dajte vankúšik. Snažte sa myslieť sústrediť iba na jednu vec: napríklad na nádych a výdych…

Záhrada a domácnosť:

Vyvetrajme pivnicu aj byt a skontrolujme uskladnené cibule a hľuzy okrasných kvetín. Takisto prekontrolujeme aj uskladnenú zeleninu a ovocie. Pozornosť venujeme aj okrasnej záhradke. Ak ročné teploty nie sú veľmi nízke, môžeme začať odstraňovať ochrannú nástielku z odolnejších rastlín. Citlivé kvety a kríky radšej ešte neodkrývajme, môže ešte prísť veľmi chladné počasie.

Ak záhradu s bylinkami a jarnými kvietkami prikryjeme bielou netkanou textíliou, pôda sa lepšie prehreje a my sa oveľa skôr môžeme tešiť z pekných jarných kvetín a čerstvých byliniek.

V prípade, že v skleníku máme predpestované priesady listovej zeleniny, nezabúdajme ju podľa potreby polievať a prihnojovať.