Lunárny kalendár na 7.-11. februára 2019

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

Prečítajte si Lunárny kalendár na 7.–11. februára 2019.

Lunárny kalendár na 7.-11. februára 2019

 

Lunárny kalendár na 7.-11. februára 2019:

7.-8. februára 2019 je Mesiac v Rybách, ktoré ovplyvňujú chodidlá, chôdzu a lymfatický systém. V dňoch 9.-11. februára je Mesiac v Baranovi, čo ovplyvňuje hlavu, mozog, tvár a životnú silu.

Ak si chcete užiť romantické chvíle, 7.-8. februára máte šancu. Môžete sa vybrať na prechádzku, do kina, na večeru alebo kdekoľvek, kde vám bude príjemne. Na plesoch a báloch zažiarite 9. a 10. februára. Dokonca sa môžete zoznámiť s niekým veľmi zaujímavým…! Vhodný čas na dôverné rozhovory bude 7.-8. februára, ale 9.-10. februára môžete mať problém s konfliktami. snažte sa postupovať diplomaticky.

Na nových projektoch by ste mali začať pracovať 11. alebo 12. februára. Priateľov je príjemné navštíviť 9. a 10. januára – dohodnite si stretnutie s priateľmi, alebo ich pozvite k sebe domov. Tieto dni sú ideálne aj na zimné športy – krásny môže byť výlet na bežkách. Naplánujte si na víkend niečo príjemné, čo súvisí aj s výletom do prírody – ak sa dá, môžeme sa aj sánkovať, alebo len tak – vybrať sa na zimnú prechádzku a obdivovať prírodu.

Zdravie a krása:

V dňoch Rýb (7. A 8. februára) dobre urobíme, ak si doprajeme teplý, až horúci kúpeľ nôh, najlepšie tak, aby voda mala teplotu 39 – 45 stupňov Celzia. Samozrejme, ako znesieme. Voda by mala siahať nad členky a teplotu kúpeľa si môžeme priebežne udržiavať dolievaním teplej vody z varnej kanvice.

Do kúpeľa v lavóri vhodíme za hrsť morskej soli a ak chceme mať ešte väčší pôžitok, pridáme aj zopár kvapiek vhodného éterického olejčeka (napríklad levanduľový, rozmarínový alebo zo síbírskej jedle). Takýto kúpeľ je vhodný vždy, keď sme vonku premrzli a bojíme sa, aby sme neprechladli, ale aj hocikedy, keď nám začne byť zima na nohy (aj v miestnosti). Tieto dni sú mimoriadne nebezpečné kvôli tomu, že sme náchylní prechladnúť od nôh a ochorieť.  Teplý kúpeľ nôh však pomôže aj pri bolestiach hlavy a pri problémoch s prieduškami.

Ak sa cítime vyčerpaní, unavení a bez energie, doprajme si zelený čaj – ak môžeme, tak aj s medom a citrónom. Zbaví vás únavy, regeneruje sily a navyše, dodá energiu a oživí aj vtedy, ak máte nepríjemný pocit, že ste strávili dlhý čas s človekom, ktorý akoby vám „odsal“ energiu a vyčerpal vás.

V dňoch Rýb si dávajme pozor aj s nadmerným konzumovaním alkoholu, kávy, opatrne s liekmi a cigaretami – negatívne účinky sa v týchto dňoch umocnia.

Kráse svojej pleti prospejeme, ak jej 7. Alebo 8. februára doprajeme parný kúpeľ tváre (napríklad z harmančeka alebo z 2 kvetov bielej  ľalie, ktoré nakrájame na prúžky a pridáme zopár lupeňov ruže). Takýto parný kúpeľ pomôže zbaviť sa nečistôt. Ak treba, nečistoty z pleti šetrným spôsobom vytlačíme, pleť opláchneme vodou, ošetríme pleťovou vodou, alebo vlažným odvarom z bazy čiernej. Nakoniec aplikujeme regeneračnú alebo výživnú masku. Mladistvý vzhľad a hebkú pleť získame, ak práve v tieto dni budeme ošetrovať svoju pleť výživnými prírodnými olejmi alebo kúrami.

Vlasom prospejú posilňujúce zábaly a masky v dňoch 10. a 11. februára. A ak chceme urobiť niečo navyše pre svoje vlasy, pokožku hlavy a pocit pohody, skúsme si urobiť jednoduchú masáž hlavy, ktorá spočíva v tom, že sa pohodlne usadíme, medzi prsty si zoberieme jednotlivé pramene vlasov a tesne pri korienkoch ich jemne, až do bodu, pokiaľ je nám to príjemné, ich poťahujeme smerom nahor. Dôležité je, aby sme sa cítili príjemne.

Počas  dní Barana (9.–11. februára) by sme si mali dopriať viac radosti a robiť veci, ktoré nám urobia život krajším. Veľmi dôležitý je smiech a pohoda, pretože práve toto nás zbavuje stresu a predlžuje nám život. Počúvajme hudbu, ktorá sa nám páči, prečítajme si niečo veselé, alebo si pozrime film, ktorý nás pobaví.

Nezabúdajme na svoje oči a preto nezabúdajme občas aj celkom vedome žmurkať. Pomáha to proti ich únave a zvlhčuje ich to. Ak máte problémy so suchým okom a často sedávate pri počítači, používajte aj zvlhčujúce očné kvapky. Jestvuje veľa druhov, tak si nechajte poradiť v lekárni. Do svojho jedálneho lístka zaraďte mrkvu, marhule, špenát, paradajky, petržlen, čo tiež prospieva zdraviu očí.

Záhrada a domácnosť:

Zalejte a zbavte prachu izbové rastliny. Nezabúdajte dopriať vodu aj rastlinám, ktoré zimujú na terase, či na balkónoch, aby počas zimy nevyschli. Nájdite si čas na koníčky a 11. a 12. februára je vhodný čas na skúšanie nových receptov – budete mať s nimi úspech!