Lunárny kalendár 7. – 9. februára 2020

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

Lunárny kalendár 7. - 9. februára 2020
https://stock.adobe.com

Čítajte náš nový lunárny kalendár 7. – 9. februára 2020:

Piatok 7. februára je deň ako stvorený pre rodinu. Snažme sa stráviť čo najviac času v rodinnom kruhu, pozhovárať sa s partnerom, deťmi, rodičmi – uvidíte, že je to potrebné a že to ocenia. Možno sa takto podarí aj predísť nejakým problémom, o ktorých možno ešte netušíte, ale visia vo vzduchu. A možno nejaké problémy aj vyriešite. V každom prípade sa snažte vytvoriť príjemnú atmosféru a komunikujte so svojimi blízkymi.

V sobotu a nedeľu 8. – 9. februára je Mesiac v Levovi a ten nám dodáva odvahu, silu, tvorivosť aj optimizmus. Navyše, v nedeľu je Mesiac v splne, takže tento víkend je vhodný čas na rôzne spoločenské akcie alebo návštevy. Dobre urobíte, ak ľudí, s ktorými sa stretnete, pochválite za niečo, čo sa vám na nich páči, alebo ak napríklad niečo dobré urobili, uvarili, či upiekli. Alebo napríklad aj za to, že vás pozvali a že vám bolo s nimi fajn. Mesiac v Levovi – to je obdobie, keď nám (a nielen nám) dobre padne pochvala. Ak ideme na návštevu, potešme domácich malým darčekom. Dobrá rada: Snažme sa, aby sme si na tieto dni nenaprogramovali príliš veľa aktivít, aby sme neboli v strese. Sobota či nedeľa večer sú dni vhodné na posedenia s priateľmi – naozaj sa môžete príjemne pobaviť. Tí, ktorí sú radi stredobodom pozornosti, mali by dať priestor aj iným okolo seba…

Zdravie a krása:

Lev ovplyvňuje srdce a krvný obeh. Dobre urobíme, ak si ráno doprajeme studenú sprchu, aby sa nám rozprúdila krv. Ešte predtým, než sa naraňajkujeme., vypime pohár vody, do ktorej sme si vytlačili šťavu z citróna. Ak máme možnosť, môžeme si dožičiť aj pohár čerstvej citrusovej šťavy. Antioxidanty, ktoré sú v citrusovom ovocí obsiahnuté, nás chránia pred voľnými radikálmi, čo nás môže ochrániť pred mnohými ochoreniami.

Večer si vychutnajme pohár dobrého červeného vínka a podporme svoje srdiečko.

Ak sa chystáte v čase splnu držať pôst, lepšie urobíte, ak sa budete snažiť prečistiť telo, a nie držať hladovku. Vyskúšajte teda napríklad ryžový, ovocný alebo zeleninový deň a doprajte si dostatok tekutín – najlepšie čistej vody alebo bylinných čajov. Vhodný je aj čaj z medovky, ktorý nás aj krásne upokojí. Ak si namiesto hladovanie naplánujeme, že po celý deň budeme jesť ryžu, zeleninu, čo ovocie, pomôžeme svojmu telu lepšie zhromaždiť škodlivé látky a vylúčiť ich.

Urobte niečo navyše pre svoje vlasy: Po umytí si dožičme vlasový zábal alebo masku a na záverečné opláchnutie môžeme použiť odvar zo žihľavy alebo harmančeka – podľa farby vlasov. Ak si v dňoch Leva dáme vlasy podstrihnúť, vlasy budú lepšie rásť a spevnejú.

V prípade, že sa chystáme medzi ľudí, alebo jednoducho chceme vyzerať dobre, nosme počas týchto dní oblečenie pestrých farieb – napríklad výrazne žltú, oranžovú, zlatú alebo červenú farbu. Ak chcete, aby oblečenie pôsobilo mimoriadne elegantne, oblečte sa do tmavomodrej a doplňte zlatými šperkami.

Lunárny kalendár 7. – 9. februára 2020: Záhrada a domácnosť:

Keďže máme spln, urobte doma len to najnutnejšie a radšej sa zabávajte, alebo ak idete nakupovať a máte v plne kupovať niečo drahšie – teraz je ten vhodný čas. Dokonca aj muži vraj v tomto čase častejšie kupujú ženám šperky ako inokedy…

Ak máte záujem prečítať si ešte viac o tom, čo vás čaká, prečítajte si aj mesačný horoskop.