Lunárny kalendár na 9.-12. augusta 2018

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár na 9.–12. augusta 2018.

Lunárny kalendár na 9.-12. augusta 2018

Lunárny kalendár na 9.-12. augusta 2018:

Vo štvrtok a piatok je Mesiac v Rakovi. Tieto dni sú vhodné na to, aby sme sa nechali unášať na vlnách nežnosti a vychutnali si romantické chvíle, o ktoré u mnohých vôbec nemusí byť núdza… Nemali by ste premrhať toto vzácne obdobie, ale ak sa chcete oddávať láske a vášni, mali by ste si na svoje hry lásky zvoliť miesto, kde to dobre poznáte, prípadne, ak je to možné, zvoľte súkromie vlastného domova…  😛

Zdravie a krása: 

Zdravotne Rak vplýva na žalúdok, pečeň a žlčník.

V tieto dni , a teraz, počas horúčav, do platí dvojnásobne, nemali by sme zaťažovať svoj organizmus ťažkými jedlami a takisto by sme nemali piť presladené a sýtené nápoje. Príjem tekutín by sme však rozhodne mali zvýšiť, pretože takto nielen pomáhame organizmu vylučovať nečistoty z tela, ale pomáhame aj svojim obličkám, máme krajšiu a pružnejšiu pokožku  a takisto sa lepšie chránime proti vyčerpaniu v horúčavách, ako aj proti bolestiam hlavy.

Ráno začnime tak, že vypijeme veľký pohár vlažnej vody, do ktorej sme pridali citrónovú šťavu, alebo lyžicu ovocného octu. Počas dňa dobre padne aj popíjanie bylinkového čaju, napríklad z repíka alebo šalvie. Venujte zvýšenú starostlivosť svojmu dekoltu a poprsiu, najmä ak sa opaľujete, nezabúdajte na ochranné opaľovacie prostriedky a na ošetrenie po opaľovaní. 

Lunárny kalendár na  11.-12. augusta:

V týchto dňoch je Mesiac v Levovi – tieto dni nás napĺňajú odvahou, srdečnosťou a vrúcnosťou. Pokúsme sa tieto atribúty využiť v osobnom i pracovnom živote  a skúsme dať priestor aj svojej tvorivosti. Zdravie a krása: Lev vplýva na srdce, krvný obeh, chrbát a bránicu. Mali by sme si dať pozor na nadmernú konzumáciu kávy, radšej ju nahraďte zeleným čajom alebo popíjaním čajov, ktoré sú vhodné na srdce. V sobotu je Mesiac v nove a to je ideálny deň na pôst. Ak sa vám pôst zdá byť veľmi náročný, môžete si namiesto neho zaradiť ovocný deň. Ideálnym ovocím na tento deň je hrozno, ktoré obsahuje veľa minerálnych látok a antioxidantov. Okrem toho, šťava z hrozna je veľmi osožná pri odstraňovaní toxínov u tela, zmierňuje únavu a odstraňuje depresiu. V týchto dňoch si môžeme nechať strihať vlasy, aplikujeme zábaly na vlasy, aj kúry proti lupinám. Neodporúča sa však depilácia, farbenie vlasov, ani trvalá.

LarchEšte jeden tip pre zdravie a pohodu:

Ak chceme urobiť pre svoje zdravie a pohodu niečo výnimočné a príjemné, môžeme to skúsiť aj s Bachovou kvetovou terapiou. Na tieto dni je vhodná napríklad Bachova kvetová esencia Larch – Smrekovec opadavý. Dodáva odvahu “vrhnúť sa “ s radosťou do života, umocňuje sebadôveru a istotu , jasnosť a odhodlanie uskutočniť svoje predsavzatia, ciele, plány , či už v kruhu rodiny, alebo v oblasti  pracovnej. Larch je určený pre ľudí, ktorí majú málo sebavedomia, a tak sa niekedy zo strachu ani nepokúšajú niečo uskutočniť. Dominuje u nich pocit menejcennosti, hoci majú určité schopnosti. Tie ale popierajú, aby sa vyhli nezdaru a zlyhaniu. Larch je užitočný aj pri chýbajúcej sebadôvere pri skúškach, pracovnom pohovore, skúškach atď…
Ak to chcete skúsiť, dožičte si v rámci svojho pitného režimu pohár vody s dvoma kvapkami Bachovej kvetovej esencie Larch. Kvapky možno užívať aj 4-krát denne, a to buď rozpustené vo vode, alebo priamo pod jazyk.

Záhrada a domácnosť: 

V teplých dňoch si doma si naplánujme veľké pranie, bielizeň sa bude dobre prať aj sušiť. Nezabúdajme na dôkladné polievanie izbových aj vonkajších rastlín – najlepšie priamo ku koreňom. V sobotu a v nedeľu odstraňujeme vodný kameň. Postačí aj obyčajný ocot!

Ak aj vašu domácnosť trápia mravce, ktoré veru dokážu riadne potrápiť, dajme na miesto, kde sa vyskytujú, rozkrojený zeler, posoľme ho a dôkladne posypme škoricou – babky bylinkárky tvrdia, že mravce z vašej domácnosti zutekajú. Rovnako tak sa mravcom nebude páčiť, ak na miesta ich výskytu nasypete sušenú majoránku, klinček alebo borievkové listy.