Lunárny kalendár od 1. apríla

Sledujte lunárny kalendár od 1. apríla.

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní, v akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy?

Lunárny kalendár od 25.marca

Lunárny kalendár na 1. – 2. apríla:

Mesiac je teraz v znamení Kozorožca – a ten vplýva na kostru, kolená, kosti, kĺby a pokožku. V tieto dni máte všetky šance urobiť správne rozhodnutia a dobre si zorganizovať svoje aktivity.

Zdravie a krása:

V tomto čase sa nám môžu ozvať staré problémy so zlomeninami alebo zraneniami, ktoré ste utrpeli v minulosti. Potrápiť nás môžu aj stuhnuté kĺby – tu pomôžu teplé kúpele alebo saunovanie. Telu i pokožke prospeje suchá masáž frotírovým uterákom alebo mäkkou kefou a na záver striedavé sprchovanie teplou a studenou vodou. Takýmto spôsobom svoju pokožku nielen prekrvíme, ale aj zbavíme odumretých buniek. Nakoniec si pokožku tela ošetríme výživným krémom, telovým mliekom alebo olejom. Pri relaxe si nezabudnime nohy vyložiť vyššie ako telo – urobíme tak dobre svojim žilám. Venujeme sa svojej pokožke – doprajme si pleťovú masku a ostrihajme si nechty. Ak treba, robíme si depiláciu – pri ubúdajúcom Mesiaci je mimoriadne účinná a jej efekt dlhšie vydrží. Popíjame žihľavový čaj – dve šálky denne – má čistiace účinky na krv, žalúdok, aj na pleť. Ak si takúto jarnú očistnú kúru budeme robiť až do novu Mesiaca (7 dní), urobíme svojmu organizmu veľmi dobre. V dňoch Kozorožca obmedzíme bielkoviny, jedzme viac ovocia, zeleniny, cesnak a cibuľu.

Záhrada a domácnosť:

Ak je dobré počasie, môžete vytrhávať burinu a rýľovať záhradu. Vhodné obdobie na terénne práce, betónovanie a murárske práce.

Lunárny kalendár na 3. – 4. apríla:

Nedeľa je vhodný deň na stretnutia a kontakty, môže vzbĺknuť aj láska…♥ Tí, ktorí sú single, by v nedeľu bezpodmienečne mali ísť medzi ľudí. 😛 V pondelok budeme citlivejší a ľahšie sa necháme uniesť emóciami. Citlivo reagujeme aj na kritiku.

Zdravie a krása:

Mesiac je vo Vodnárovi a ten pôsobí na päty, členky, lýtka a žily. Veľmi nám pomôže, ak svoj deň začneme ľahkou masážou nôh – smerom k srdcu. Nezabúdajme na dostatočný prísun vitamínov C a E, rutínu a lecitínu.  Do svojho jedálneho lístka zaraďte ľanový, tekvicový alebo mandľový olej, jedzte zelenú zeleninu. lPočas dňa nohy príliš nenamáhajme, ale ak to počasie dovolí, doprajme si aspoň malú prechádzku do prírody a vnímajme krásu prebúdzajúcej sa jarnej prírody – zbierame liečivé rastliny, napríklad podbeľ a prvosienku. Ak kvitnú gaštany, nazbierajme si aj gaštanové kvety – ak ich naložíme do bieleho alkoholu a necháme aspoň tri týždne vylúhovať, získame výborné mazanie na boľavé kĺby, ale aj na boľavé nohy či ruky. Gaštany, z ktorých pripravujeme mazanie, nemajú byť jedlé! Predtým, než gaštany vložíme do alkoholu, ostrým nožom ich rozkrojíme, aby lepšie vylúhovali. Gaštany možno na prípravu tinktúry použiť aj opakovane. V pondelok urobíme dobre, ak si pôjdeme zaplávať, alebo si zacvičíme vo vode.

Záhrada a domácnosť:

Dobre vyvetráme svoj príbytok a ak je dobré počasie, vyvetráme aj paplóny či periny. Venujeme sa okrasnej časti záhradky.

Tip na varenie na piatok: Sekaná s feniklom.

Tip na varenie na sobotu: Pizza

Tip na varenie na nedeľu: Kuracie prsia a zeleninový šalát

Tip na varenie na pondelok: Zeleninové fašírky a zemiaková kaša.

 

Recept na dokonalú očistu tela a duše…

Keď upratujeme, alebo pracujeme v záhrade, je jasné, že sa naše telo spotí a znečistí, takže je celkom samozrejmé, že sa po práci musíme osprchovať, alebo okúpať – navyše, aj naša aura vraj pohltí časť odpadovej energie… Ak sa kúpeme, mali by sme si kúpeľ obohatiť aspoň o 3/4 šálky morskej soli. V prípade, že sa sprchujeme, je vhodné použiť sprchový šampón alebo telové mydlo s mätou, prípadne do sprchového šampónu pridáme pár kvapiek mätového esenciálneho olejčeka. Hovorí sa, že morská soľ aj mäta pomáhajú rozpúšťať a neutralizovať negatívnu energiu  a zvyšovať naše osobné vibrácie. Takýto kúpeľ alebo sprchovanie je vhodné aj vtedy, keď máme za sebou nejaký ťažký deň, alebo stretnutie s ľuďmi, s ktorými nám nebolo príjemne.