Lunárny kalendár od 1. decembra

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 1. decembra!

Lunárny kalendár od 17. novembra

Lunárny kalendár od 1. – 3. decembra:

1. decembra je Mesiac ešte v znamení Strelca – a to je ohnivé znamenie. Môže sa to prejavovať tak, že budeme pociťovať nepokoj, nespokojnosť s prítomnosťou s túžbu zažiť a spoznať niečo nové, hľadať nové riešenia a možnosti. Niektorí možno zatúžia aj po dobrodružstve… ♥ V piatok 2. decembra vchádza Mesiac do Kozorožca a to nám dáva disciplínu, odvahu, vytrvalosť a triezvy pohľad na vec. Ak máte niečo v pláne, choďte si za tým a sledujte si vlastnú líniu, pretože ak vám v týchto dňoch s úsmevom na perách a veľmi priateľsky ponúka iné riešenie, sleduje si predovšetkým vlastný prospech… Preto pozor na falošných “priateľov” či dobrých kolegov a ich “dobré rady”. V týchto dňoch môžeme byť aj trochu citlivejší ako inokedy, môže sa stať, že nás nahnevajú alebo rozplačú aj veci, ktoré by sme si inokedy toľko nepripúšťali…

 

Zdravie a krása:

Mesiac v Strelcovi ovplyvňuje stehná, krížovú kosť a pohyblivosť. Nenamáhajme svoje telo náročnou turistikou, ani športom – vhodná je len rýchla chôdza alebo plávanie. V piatok a sobotu je Mesiac v Kozorožcovi, čo vplýva na kolená, kosti, kĺby, držanie tela, nechty a pokožku. V tomto období veľmi dobre pôsobia príjemné uvoľňujúce kúpele, masáže, návšteva sauny. Dobre urobíme, ak si telo nasucho vymasírujeme mäkkou kefou alebo masážnou rukavicou, čím odstránime odumreté kožné bunky a prekrvíme pokožku.Potom si telo ošetríme výživným telovým mliekom, krémom, či olejom. Pleť na tvári  výživným krémom, v prípade, že máme čas na aplikáciu masky, doprajme si ju. Ak nás bolia kĺby, natierame si ich kostihojovou masťou. Boľavé kĺby si môžeme ošetriť aj zábalom z postrúhaných zemiakov (vytlačíme z nich šťavu, aby zábal nebol veľmi mokrý) a postrúhaného chrenu. Predtým, než si takýto zábal aplikujeme na postihnuté miesto, ošetríme si pokožku masťou alebo olejom, aby ju chren veľmi nepodráždil. Ak máme trápenie so zarastajúcimi nechtami, vhodný čas na ich strihanie je piatok, po západe slnka. Dni Kozorožca sú však celkovo vhodné na strihanie a úpravu nechtov, pretože nechty sa potom nelámu a neštiepajú. Určite si však teraz nestrihajme vlasy, pretože by nám mohli predčasne, alebo viac šedivieť.

Záhrada a domácnosť: 

Ak máme pivnicu a radi si pochutnávame na čakanke, pripravme si čakankové korene: Vyberme si zopár uskladnených čakankových koreňov, postavíme ich zvislo do vedra, obsypeme zeminou a mierne zalejeme. Potom vedro prikryjeme tmavou fóliou a o 4 – 6 týždňov vyrastú na koreňoch bledé puky. Určite si na nich v zime pochutnáme počas celej zimy, ak ich budeme udržiavať v tme, aby nezhorkli. Takýto čerstvý šalátik si z čakankových pukov môžeme pripravovať až do marca.

Kúzelná vôňa na vzbudenie túžby…

Ak chceme prežíť krásnu zimnú noc, plnú vášne  túžby, nakvapkajme do aromalampy 2 kvapky oleja z pačuli a 1 kvapku vanilkového oleja… A zázraky sa budú diať 😛 

Recept na štvrtok: Americké lievance

Recept na piatok: Zemiakový nákyp so slaninou a syrom

Recept na sobotu:  Hovädzie mäso v hubovej omáčke