Lunárny kalendár od 1. novembra 2017

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 1. novembra!

Lunárny kalendár od 16. októbra 2017

Lunárny kalendár od 1. – 3. novembra:

Prvého novembra je Mesiac ešte v Rybách, čo je vhodný čas na meditácie a premýšľanie. Vyberme sa na cintorín, zapáľme sviečky svojim blízkym a spomínajme… Večer je veľmi príjemný teplý bylinkový kúpeľ, zažnime si vonné sviečky, počúvajme hudbu, snívajme.

V dňoch 2. – 3. novembra je Mesiac v Baranovi 
Je to čas, keď by sme mali pocítiť nárast energie a máme chuť vykonať veľa vecí odrazu. Nárast vitality však môže mať za následok netrpezlivosť a niekedy aj podráždenosť. V čase Dušičiek spomíname na tých, ktorí tu už s nami nie sú. Nezabudnime za nich zapáliť sviečku. Ale rovnako tak by sme nemali zabúdať ani na svojich blízkych, ktorí sú ešte s nami a naučme sa vychutnávať okamihy, ktoré sú neopakovateľné. Naplánujme si príjemný večer so svojimi deťmi a blízkymi. Zahrajme si nejakú zaujímavú spoločenskú hru, rozprávajme sa a spomínajme. Pritúľme sa k svojim najdrahším. Najmä nočné objatia môžu byť teraz veľmi vášnivé a nezabudnuteľné… ♥

Zdravie a krása:

V stredu, keď je Mesiac v Rybách, vplýva na chodidlá, lymfatický systém a na prsty na nohách. Ráno by sme si mali premasírovať chodidlá na akupresúrnej podložke. nestrihajme si vlasy, ani si ich v dňoch Rýb neumývajme, aby sa nám nenarobili lupiny. Ak chceme povzbudiť svoju imunitu, užívajme tinktúru alebo sirup z echinacei. Mesiac v Baranovi ovplyvňuje hlavu, konkrétne oči, nos, mozog a celkovú životnú silu.

V tieto dni sa môže stať, že nás môže pobolievať hlava alebo oči. Preto by sme si oči nemali príliš unavovať. Očiam osoží pravidelné precvičovanie, aby si oddýchli. No a v dňoch Barana to platí dvojnásobne. Očné cviky sú jednoduché, ale účinné: Najprv krúžime očami jedným smerom, potom zase opačným smerom, potom striedavo a nakoniec opisujeme zrakom ležaté a zvislé osmičky. Na záver cvičenia skúsime zaostrovať zrak striedavo na blízke a vzdialené predmety. Napríklad zoberieme do ruky ceruzku, či iný predmet a rukou striedavo približujeme a vzďaľujeme od svojho zorného poľa.

Keďže máme jesenné obdobie, zvýšime príjem vitamínu C.  Svoju imunitu výrazne posilníme aj konzumáciou sirupu alebo kompótu či džemu z rakytníka rešetliakového alebo čiernej ríbezle. Vo večerných hodinách urobme niečo príjemné a súčasne osožné pre svoje nohy. Doprajme im teplý kúpeľ s pridaním morskej soli, bylinkového odvaru, esenciálnych olejov, alebo si teplú vodu v lavóriku obohatíme dvoma hrnčekmi teplého plnotučného mlieka a dvoma hrnčekmi kamilkového čaju. Dbáme na to, aby kúpeľ bol dostatočne teplý a aby netrval veľmi dlho – stačí 10 minút. Potom si nohy osušíme a ošetríme vhodným krémom, balzamom, či olejom.

Ak sme prechladnutí , trápi nás nádcha a bolí nás hlava, môže to byť spôsobené zápalom nosných dutín. Môžeme si pomôcť tak, že uvaríme zopár zemiakov v šupke, potom ich prekrojíme, trochu potlačíme, potom si ich priložíme na čelo a spánky a nakoniec previažeme šatkou. Necháme pôsobiť, kým sú teplé. Ak sa nám nechce robiť takýto ozdravný rituál so zemiakmi, môžeme si na čelo prikladať malý nahrievací vankúšik plnený bylinkami, či obilím, ktorý na krátko vložíme ohriať do mikrovlnky a vzápätí necháme suché teplo pôsobiť na čelu a dutiny. Veľmi dobre pomáha aj to, aby sme pri nachladnutí mali čelo po celý deň previazané hodvábnou šatkou, čo drží čelo v teple a lieči dutiny.

Záhrada a domácnosť:

V záhrade očistíme voľné záhony a pripravíme ich na zimu, zbierame dozreté ovocie, ktoré je ešte na stromoch. Ovocie uskladňujeme do čistej  a vyvetranej pivnice. Ak ešte máme v skleníku papriku či rajčiny, pozbierajme ich, pretože pred mrazivými dňami, ktoré sa blížia, ich sklo už neuchráni (samozrejme, iba ak nemáme vykurovaný skleník).

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach