Lunárny kalendár 10. – 12. júla 2019

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

Prečítajte si lunárny kalendár 10. – 12. júla 2019:

Lunárny kalendár od 10. - 12. júla 2019
https://stock.adobe.com

Mesiac je v tieto dni v Škorpiónovi a má priam magické a magnetické účinky: Jednoducho povedané – vráti sa nám to, čo vyžarujeme. Ak budeme nevrlí a budeme šíriť zlú náladu, presne to isté sa nám vráti späť. S nikým sa teda radšej nehádajme a nikoho nepodpichujme. Skúsme sa naladiť na príjemnú vlnu a urobme si romantický večer – ak to nejde v týždni, využite piatok – tento večer je na to ako stvorený. Či už trochu intímnejšie – so svojimi najbližšími, alebo s dobrými priateľmi, môže to byť veľmi vydarené! V každom prípade, štvrtkový i piatkový večer je škoda nevyužiť na príjemné posedenie, vylúčené nie sú ani láskyplné objatia a vášnivé chvíle. Ak si to zariadime, hviezdy nám budú priať! V piatok po polnoci môžu prísť aj živé sny – najmä u tých senzitívnejších…

Zdravie a krása:

Mesiac v Škorpiónovi ovplyvňuje pohlavné a vylučovacie orgány, močový mechúr,, konečník a sexualitu.

Dávajte si pozor na svoje močové cesty a ženy na vaječníky – v týchto dňoch hrozí prechladnutie. Ak sa kúpete v prírode, či krytých bazénoch, zapamätajte si, že mokré plavky na telo rozhodne nepatria! Ženy by mali preventívne (aj pri liečbe) popíjať čaj z alchemilky, kým mužom bude osožiť čaj z vŕbovky (pomáha nielen pri zápale močových ciest, ale aj pri zápale obličiek). Osoží aj konzumácia nesolených tekvicových jadierok.

Doprajme si spoločné rodinné raňajky – podporíme tým dobré rodinné cítenie a spolupatričnosť. Pripravujte si vajíčka na rôzne spôsoby – teda namäkko, natvrdo, volské oká, či ako praženicu. Vajíčka obsahujú cenné esenciálne aminokyseliny, ktoré potrebujeme a okrem toho aj vitamíny, minerály a antioxidanty. Okrem toho, vajcia udržiavajú aj cukor v krvi pod kontrolou.

Počas týchto dní výborne chutia aj syry, pikantné hrianky s cesnakom, či pokrmy, do ktorých pridáme voľne rastúce čerstvé bylinky.

Ak si chceme dlho uchovať pohlavnú sviežosť, odporúča sa po tieto dni umývať si ráno pohlavné orgány studenou vodou – toto sa týka najmä mužov. Ženy a dievčatá, ak majú problémy v intímnej oblasti, dobre urobia, ak si doprajú najmä po tieto dni príjemný a teplý sedací kúpeľ s odvarom z bylinky Myší chvost.

Blahodarne pôsobí jemná masáž brucha: Ľahneme si na chrbát, ruku si položíme na brucho a potom ňou okolo pupka robíme príjemné krúživé pohyby v smere hodinových ručičiek.

Kráse pleti prospeje ošetrenie panenskými olejmi – suchej pleti bude osožiť pupalkový olej, na mastnú pleť aplikujeme hroznový olej a všetky typy pleti potešíme mandľovým olejom. Môžeme si urobiť aj jemnú masáž pleti, alebo si len olej votrieť do dlaní, zavrieť oči, v pokoji si sadnúť a na chvíľu priložiť obe dlane na tvár…

Záhrada a domácnosť:

Tieto dni sú vhodné na upratovanie, pranie a umývanie. Poradíme si so všetkými činnosťami, ktoré si vyžadujú trpezlivosť a presnosť a úspešní sme aj pri čistení škvŕn – na oblečení, kobercoch, či poťahoch.

V záhrade nezabudneme dobre polievať a takisto polievame aj kvety na oknách, v izbách a na terasách. Okopávame a zalievame záhony s listovou zeleninou a hlúbovinami. Zrelé rastliny zbierame len na okamžitú spotrebu, lebo teraz rýchlo vädnú.

Sadíme zakorenené rastliny a berieme odrezky na zakorenenie – tieto rastliny budú mimoriadne odolné a dobre budú prospievať.