Lunárny kalendár od 10. augusta

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní, v akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár!

Lunárny kalendár

Lunárny kalendár na 10. – 11. augusta:
Mesiac je v znamení Škorpióna a ten vplýva na pohlavné a vylučovacie orgány, panvové dno, na močový mechúr a na konečník. V neposlednom rade vplýva aj na našu sexualitu… Mesiac v Škorpiónovi nám dáva silu ísť do hĺbky, pochopiť podstatu mnohých problémov a ak treba, tak aj na zmenu. Venujte sa svojmu partnerovi – môžete zažiť krásne a vášnivé chvíle lásky…♥ Ak po niekom tajne túžite, v týchto dňoch budú vaše túžby intenzívnejšie – iba od vás záleží, či nadobudnú aj konkrétnu podobu… 😛 

Zdravie a krása:

Ak chceme posilniť svoje pohlavné a vylučovacie orgány, konzumujme väčšie množstvo petržlenovej vňate a mrkvu. Pri zápaloch močových ciest pijeme brusnicové alebo čučoriedkové šťavy. V tieto dni veľa ľudí trpí aj na hemoroidy – postihnuté miesto ošetrujeme odvarom z dubovej  kôry a nechtíkovou masťou. Preventívne by sme však mali konzumovať stravu bohatú na vlákninu, dopriať si dostatok pohybu a precvičovať si panvové dno.   Ženy urobia dobre, ak v tieto dni budú popíjať čaje z rebríčka, alchemilky, nechtíka, či hluchavky. Vhodné sú aj sedacie kúpele z rebríčka a alchemilky, ktoré pôsobia preventívne i liečebne na takmer všetky ženské ochorenia. Pripravte si teda odvar z týchto byliniek a dožičte si hoci aj preventívne takýto bylinkový kúpeľ – pôsobí nielen liečivo, ale v chladnejších dňoch aj veľmi blahodárne. Ak mávame problém s močovým mechúrom, pridávajme si do stravy ligurček – hodí sa nielen do šalátov,  či nátierok, ale aj aj do pokrmov z mäsa, zeleniny, či polievok.
Konzumujme veľa zelenej listovej zeleniny a farebného ovocia. Rastlinná vláknina v črevách napučí, zväčší svoj objem a urýchľuje vylučovanie, čím zabraňuje nepríjemnej zápche. Okrem toho, rastlinná vláknina vstrebáva do seba škodlivé látky, ktoré následne prirodzeným spôsobom odvádza z tela von.

 

Záhrada a domácnosť:

V záhrade presádzame listovú zeleninu, ktorá je vhodná na neskorý jesenný zber. Rastliny polievajme opatrne a ku koreňom, aby listy nenapadla pleseň. Zrelú zeleninu zberáme len toľko, koľko okamžite spotrebujeme, pretože teraz rýchlo vädne a podlieha skaze. Ak máme v záhrade prázdne záhony, môžeme na ne vysadiť čínsku kapustu, ale nemalo by to byť na veternom mieste a nezabúdajme na dostatok vlahy. Ak je pekné počasie, zbierame liečivé bylinky – bez ohľadu na to, na aké problémy sú určené. Nevetrajme však periny, paplóny, matrace, ani iné lôžkoviny – v tieto dni je vzduch vlhký, navlhli by!

 

rozmarinRozmarínové víno, ktoré prebúdza tie najnežnejšie city… 😛 

Ak chcete svojej láske ponúknuť niečo mimoriadne chutné a potom spolu zažiť niečo mimoriadne pekné a nežné, skúste si pripraviť rozmarínové víno: Budeme potrebovať 1 liter kvalitného bieleho vína a 2 hrste čerstvých kvetov a lístkov rozmarínu. Rozmarínové kvety a lístočky vložíme do väčšej sklenej nádoby, zalejeme vínom, uzavrieme, odložíme do chladu a temna a necháme 10 dní vylúhovať. Potom víno scedíme do čistej fľaše a uchovávame v chladničke. Víno nielenže krásne vonia a dobre chutí, ale prebúdza nežné city a zmysly…


Tip na recept na stredu:
Broskyňový šalát s karotkou

Tip na recept na štvrtok: Bravčové karé s hubami a petržlenovou vňaťkou