SPÄŤ
Ezoterika

Lunárny kalendár od 10. októbra 2017

Od: Jana Vančová 10.10.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 10. októbra!

Lunárny kalendár od 10. októbra 2017

Lunárny kalendár na 10. – 11. októbra:

Mesiac je teraz v Blížencoch a to podporuje komunikáciu. Tieto dni sú vhodné na prediskutovanie zásadných otázok, úspešné stretnutia, porady, vybavovanie telefonátov či korešpondencie.  S realizáciou svojich plánov však radšej počkajte, pretože pre dni Blížencov nie je typická vytrvalosť a stálosť…! Tento čas je vhodný na príjemné stretnutia, či už s rodinou, priateľmi, alebo kolegami. Využite toto obdobie na pohodové rozhovory a možné je aj zoznámenie so zaujímavým a milým človekom, ktorý môže byť vášmu srdcu blízky… ♥

Zdravie a krása:

Po telesnej stránke Mesiac v Blížencoch vplýva na ruky, ramená, pľúca a priedušky. Čokoľvek v týchto dňoch urobíme dobré pre tieto časti a orgány nášho tela, bude veľmi prospešné. Súčasne si však treba dávať pozor na to, aby sme ich v tieto dni nezaťažovali. Ak nás trápi nachladnutie a nádcha, dajme si ten čas, ostaňme doma, v teple a doprajme si starú-dobrú liečivú procedúru pomocou naparovania: Do väčšej nádoby si dajme 2 polievkové lyžice rumančeka a 2 polievkové lyžice tymiánu, zalejme  3 litrami horúcej vody, necháme prikryté 10 minút vylúhovať, potom si prehodíme cez hlavu osušku a vdychujeme liečivé horúce pary. V prípade, že vás trápi aj zahlienenie priedušiek, popíjajte 3-krát denne pohár vody, do ktorého ste pridali 2 čajové lyžičky jablčného octu a 1 čajovú lyžičku medu. Počas týchto dní sa vyhýbajme mliečnym výrobkom, ale zato do svojho jedálnička môžeme zaradiť jablká a banány, ktoré obsahujú viac draslíka. Ak môžeme, doprajme si aspoň krátku prechádzku na čerstvom vzduchu. Tí, ktorým sa ťažko dýcha, mali by inhalovať vodu, do ktorej pridali morskú soľ a tymián. V tieto dni je dobré dopriať špeciálnu starostlivosť aj svojím rukám – ak môžete, zájdite na parafínový zábal, alebo si ich ošetrite kvalitným, výživným krémom. Dobre padne aj špeciálny píling na pokožku rúk, dôkladné opláchnutie a následné ošetrenie krémom. Ak chceme ostať verné prírode, zmiešajme pol šálky kukuričnej múky a pol šálky otrúb. Zmiešame s teplou vodou, nanesieme na pokožku rúk a nechajme pôsobiť asi 15 minút.  Potom umyjeme striedavo teplou a studenou vodou a nakoniec ponorme ruky krátko do studenej vody. Ruky dôkladne osušíme a nakrémujeme, pričom si ruky a dlane dôkladne premasírujeme. Lymfatickú masáž a hydratáciu pleti si doprajte 11. a 12. októbra.

Záhrada a domácnosť:

V domácnosti dôkladne vyvetráme, poupratujeme skrine a odložíme sezónne veci. Vhodné dni aj na umývanie a leštenie sklenených predmetov. Do pripravených jám vysádzame stromy, kríky a živé ploty. Nezabudnite poliať izbové rastliny – najlepšie 11. a 12. októbra. Vyberáme hľuzy kvetov, nezabudnime na šípky, ktoré teraz majú väčší účinok na ochorenia dýchacích ciest. Ak je teda pekné počasie, vyberme sa na šípky.

womangalérie VŠETKY