SPÄŤ
Ezoterika

Lunárny kalendár od 11. júla

Od: Jana Vančová 11.7.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 11. júla!

Lunárny kalendár od 21. marca

Lunárny kalendár na 11. – 12. júla:

Mesiac je vo Vodnárovi a to vzbudzuje našu túžbu po  slobode, originalite a zmenách. V týchto dňoch je príjemné stretnúť sa s priateľmi, ale aj spomenúť si na osamelých ľudí a zvieratá, ktoré potrebujú našu pomoc alebo spoločnosť. Tieto dni sú vhodné aj na nové plány, plánovanie budúcnosti – je to čas dobrých a nových nápadov.

Zdravie a krása:

Telesne mesiac vplýva na lýtka, členky a päty. Najmä večer by sme mali venovať zvýšenú pozornosť svojim nohám – osprchujme si ich striedavo teplou a studenou vodou. Ak sú nohy veľmi unavené, doprajme im kúpeľ v teplej vode, do ktorej sme pridali morskú soľ a trochu rozmarínovej alebo levanduľovej silice. Ak môžeme, po kúpeli si ľahnime a uvoľnime si telo – takýto krátky relax pomôže nielen nohám a celému telu, aj aj našej mysli. Veľmi blahodarne pôsobí jemná masáž od členkov smerom k stehnám.

Kŕčové žily si natierame nechtíkovou masťou. V prípade, že máme na pätách zhrubnutú kožu, odstraňujeme si ju práve počas týchto dní a takto ošetrené miesta si potom natrieme mastným krémom. Ak si potom natiahneme na nohy ešte aj jemné bavlnené ponožky, budú naše nohy a chodidlá skutočne ako v bavlnke.

V tomto vzdušnom znamení urobíme dobre, ak sa za priaznivého počasia budeme zdržiavať čím viac vonku – na vzduchu. Pleti prospejú pleťové masky alebo výživné krémy.

Rescue krém a gélDobrý tip: Ak chcete počas týchto dní vyskúšať príjemné a hojivé účinky Bachovej kvetovej terapie, vyskúšajte  RESCUE® krém. Pokiaľ  potrebujete ošetriť menšie poranenia, odreniny, modriny či uľaviť od bolesti hlavy, opuchnutých či unavených nôh,  je RESCUE® krém výbornou voľbou. Obsahuje tiež známu  kombinaciu piatich  kvetov a jablone nízkej(Crab Apple), podobne ako RESCUE® gél. Má však mastnejšiu konzistenciu, a hydratujúce, zvláčňujúce a antistresové účinky . Je i výborným pleťovým krémom či podkladovým krémom pod akýkoľvek  mejkap Jeho kvalitu ocení každá žena.

Záhrada a domácnosť:

V záhrade okopávame záhony s karfiolom a brokolicou – nezabúdajme na stálu vlahu a hnojenie, aby dobre rástli. Keď sa na karfiole vytvorí ružica, zviažeme nad ňou vonkajšie listy, aby bola chránená. Ružiam odstrihneme odkvitnuté kvety  – najlepšie hlbšie, až k dobre vyvinutým očkám v dolnej časti výhonkov, aby z nich mohli vyrásť pekné a silné kvety. Zbierame liečivé rastliny – najlepšie okolo poludnia a za pekného a suchého počasia. Ak je dobré počasie, dôkladne vyvetráme celý dom a byt, ale aj posteľné prikrývky a vankúše. Môžeme umývať dlážky okná a police v miestnostiach, ktoré sa zle vetrajú – v týchto dňoch by všetko malo rýchlo vyschnúť. Venujme sa aj okrasnej časti záhrady a zbierame dozreté plody na dlhodobé uskladnenie.

Kúzelné ružové víno:

Ak chcete svojmu najdrahšiemu ponúknuť kúzelné ružové víno, vďaka ktorému na vás nezabudne a bude vás milovať, kúpte si ružovú, chemicky neošetrenú ružu a tri dni ju noste stále so sebou (môže to byť vo vrecku alebo na oblečení). Po troch dňoch otrhajte tejto ružičke všetky okvetné lístky, vložte ich do fľaše kvalitného bieleho vína a nechajte takto, v chladničke, vylúhovať. Víno necedíme, ale nalejeme do pohárikov aj s ružovými lupienkami – ak sa podarí 😛 Pohárik takéhoto špeciálneho ružového vína, spolu s našou vôňou a osobným kúzlom, nedovolia mužovi, aby na nás zabudol. Navyše, podporuje vraj aj túžbu… 😎 

womangalérie VŠETKY