Lunárny kalendár od 11. októbra

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní, v akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 11. októbra!

Lunárny kalendár od 4. októbra

Lunárny kalendár na 11. – 12. októbra:
Mesiac je v znamení Vodnára a ten vzbudzuje túžbu po zmene, slobode a originalite. V tieto dni je vhodné vymyslieť si nejaký dobrý program pre deti a ideálne sú aj na komunikáciu so spolupracovníkmi. Ak máte v záhradke nejaké vodné plochy, môžete sa pustiť do ich čistenia práve teraz…

 

Zdravie a krása:

Vodnár vplýva na predkolenie, päty, lýtka, členky, aj na kŕčové žily. Nohy sú v tieto dni unavenejšie, preto by sme ich nemali veľmi preťažovať – dobre nám padnú striedavé teplé a studené sprchy nôh a ak sú nohy veľmi unavené, pomáha aj cvik „sviečka“ – tento pomáha aj pri kŕčových žilách, hemoroidoch a okrem toho stimuluje aj činnosť štítnej žľazy, pomáha preventívne proti prechladnutiu. Večer si môžeme dopriať teplý kúpeľ nôh s pridaním morskej soli. Odpočívame s nohami vyloženými vyššie a unaveným nohám veľmi prospeje aj ľahká masáž nôh smerom k srdcu – môžeme použiť ktorýkoľvek krém, ktorý je vhodný na ošetrenie a osvieženie unavených nôh.
Na tvár a dekolt môžeme v tieto dni veľmi účinne aplikovať pleťové masky alebo kúry – pokožka ich teraz veľmi dobre využije.
Do svojho jedálnička zaradíme pšeničné klíčky, orechy, tekvicové a slnečnicové jadierka, listovú zeleninu a ryby. Popíjame čaje z ľubovníka, nechtíka, či veroniky.

Nápoj krásy:
Ak chcete, aby sa vaše telo, krv i vnútorné orgány očistili a aby sa vám rozjasnila a skrášlila pokožka, doprajte si denne 1 – 3 poháre takéhoto nápoja:

Suroviny:
Koreň lopúcha, koreň púpavy, kvet červenej ďateliny a žihľavy (z každej bylinky na malú hrsť), 1 šálka šťavy z aloe vera, 5 šálok vody.
Postup:
Do stredne veľkého hrnca nalejeme vodu a privedieme ju do varu. Pridáme lopúchový a púpavový koreň, prikryjeme, zmiernime teplotu a necháme variť asi 10 minút. Potom prihodíme žihľavu, znovu prikryjeme a varíme ďalších 5 minút. Odstavíme, pridáme kvety ďateliny , zakryjeme a necháme chvíľu vylúhovať. Nakoniec precedíme a po vychladnutí prilejeme šťavu z aloe. Denne vypijeme 1 – 3 poháre. Už o pár dní sa nám pleť výrazne rozžiari a rozjasní a budeme sa cítiť lepšie.

 

Záhrada a domácnosť:

Ak je dobré počasie, sadíme a delíme trvalky, dbáme o to, aby chryzantémy mali dostatok vlahy, pretože ak ich málo polievame, slabo by kvitli. Odoberáme odrezky z izbových muškátov, ako aj z niektorých zelených rastlín – napríklad fikus, dracéna, či brečtan. Iné rastliny, ako napríklad muškáty, mučenka, azalka, či klívia potrebujú teraz trochu oddych – menej ich polievame a dobre im urobí chladnejšie miesto. Ešte stále môžeme zbierať a sušiť liečivé bylinky – napríklad pamajorán, rebríček a vratič. Poslúžia nám nielen do čajov, ale ak ich pekne usušíme, možno ich použiť aj do jesenných kvetinových dekorácií.

Tip na recept na utorok: Pečený pstruh s bylinkovou smotanou

Tip na recept na stredu: Orechové gnocchi

 

Z múdrostí našich predkov…

♥ Keď sa v októbri blýska, zima je blízka.

♥  Za bielym októbrom nasleduje zelený február, za zeleným októbrom biely február.

♥  Ak je október zelený, bude január studený.

♥ Mnoho dažďa v októbri, mnoho vetrov v decembri.

♥ Mnohé hmly v októbri prinášajú zimu a mnoho snehu.

♥ Keď sa drží list v mesiaci októbri na stromoch pevne, to znamená krutú zimu.

 

 

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach