SPÄŤ
Ezoterika

Lunárny kalendár od 11. septembra

Od: Jana Vančová 11.9.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 11. septembra!

Lunárny kalendár

Lunárny kalendár od 11. – 14, septembra: 

V pondelok 11. septembra je Mesiac ešte v Býkovi a ten vyvoláva túžbu po pohodlí, pôžitkoch a estetike. V ďalšie dni je Mesiac v Blížencoch, čo veľmi žičí komunikácii a spoločenským kontaktom. je to vhodný čas na vybavovanie telefonátov, korešpondencie  a vydiskutovanie vecí a problémov, ktoré sa nahromadili. Ak môžeme, urobíme dobre, ak sa vyberieme na prechádzku do prírody a pokocháme sa prírodou, ktorá nenápadne prechádza premenami leta na jeseň. Zoberme na prechádzku aj svojich blízkych a ak máme psíka, nezabudnime naň a zoberme ho vyšantiť sa so sebou. Ak je teplo, môžeme stráviť príjemný deň ešte aj pri vode, alebo si zájdime na plaváreň – plávanie prospeje nielen k nášmu pocitu pohody, ale prospeje aj našim pľúcam a ramenám. Večer si zapáľme aromalampu s mätovou alebou eukalyptovou silicou.

Zdravie a krása:

V pondelok Mesiac ovplyvňuje krk, uši, zuby, štítnu žľazu aj hlasivky. Ak trpíme paradentózou, rôznymi zápalmi v ústach, alebo nás trápia afty, potierajme si postihnuté miesta olejčekom z grepových jadierok. Popíjajme čaj z repíka, šalvie alebo z harmančeka, alebo si odvarmi z týchto byliniek môžeme vyplachovať ústnu dutinu. Pri krvácaní z ďasien je vhodné aj kloktanie odvarom z alchemilky. Dávajme si pozor, aby sme neprechladli na krk – nezdržujme sa v prievane, pretože teraz sme mimoriadne náchylní na prechladnutie . Preventívne môžeme popíjať aj mierne teplý lipový čaj osladený medom a ochutený citrónom. V utorok až štvrtok je Mesiac v Blížencoch, čo ovplyvňuje ruky, ramená, plecia, priedušky aj pľúca. Všetko, čo teraz urobíme pre tieto orgány, či časti tela, bude mať mimoriadne silný účinok – to, čo urobíme pre ich zdravie, bude mať pozitívny účinok, ale ak budeme robiť prehrešky proti zdraviu, pocítime ich negatívny dosah. nemali by sme teda preťažovať svoje ruky, ani ramená, pohybovať sa v zafajčených priestoroch, ani fajčiť. Varíme si čaje z materinej dúšky alebo skoroceľu.Ak nás v tieto dni trápi senná nádcha, môžeme užívať na zmiernenie jej príznakov pŕhľavovú tinktúru. Pri astmatických problémoch vylúčme z jedálneho lístka mlieko a mliečne výrobky.

Záhrada a domácnosť:

V záhrade sa venujeme najmä kvetom a okrasným drevinám. Delíme a presádzame trvalky. Dávajme si pozor na to, aby sme nič nesadili ani nepresádzali v čase perigea a aby sme celkovo nemanipulovali s rastlinami, pretože by sme ich mohli poškodiť. Počas stredy, ani vo štvrtok dopoludnia, pre istotu, teda s rastlinami radšej nič nerobme! Inak zbierame zeleninu a zrelé ovocie. Pozbierané plody môžeme mraziť, sušiť alebo zavárať. Ak je pekné počasie, dôkladne vyvetráme byt, dom a pivnice.

Kúzlo na privolanie šťastia: 

Máte pocit, že sa vám šťastie akosi vyhýba a že už je najvyšší čas, aby si sadlo aj na vás? Musíte si ho prilákať! Ako? Najlepšie tak, že dáte otvorene najavo, že chcete byť šťastná a že chcete prežívať chvíle plné radosti.

Kúzlo: Zoberte si biely papierik a napíšte naň svoje krstné meno, alebo meno osoby, ktorej chcete privolať šťastie. Potom papierik s menom položte na biely tanierik a celý ho polejte medom. Pritom povedzte: „Šťastie, volám ťa, príď ku mne!“ Ideálne je, ak si na toto kúzlo vyhradíme nedeľu, pretože nedeľa je deň šťastia… 😛

 

womangalérie VŠETKY