SPÄŤ
Ezoterika

Lunárny kalendár od 12. júna

Od: Jana Vančová 12.6.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 12. júna!

Lunárny kalendár od 21. marca

Lunárny kalendár od 12. – 15. júna: Od 11. – 13. júna je Mesiac v Kozorožcovi a ten nám dáva disciplínu, vytrvalosť, serióznosť a triezvy pohľad na svet.  Od. 14. – 15. júna je Mesiac vo Vodnárovi a to v nás vzbudzuje túžbu po originalite, slobode, ale aj po zmenách – v akejkoľvek oblasti. V tieto dni bývajú ženy mimoriadne kreatívne.

Zdravie a krása:

V Kozorožcovi Mesiac ovplyvňuje kolená, kosti, kĺby a pokožku. Dávajme si pozor na kolená a kĺby najmä, ak aktívne športujeme, pretože teraz sú tieto časti nášho tela citlivejšie ako kedykoľvek predtým. Ak nás pobolievajú kolená či kĺby, priložme si na ne v tieto dni teplé obklady – pôsobia regeneračne a utišujúco. Svojej pokožke urobíme dobre, ak si nasucho vymasírujeme celé telo mäkkou kefou alebo frotírovým uterákom, čím z tela odstránime zrohovatené kožné bunky. Potom sa osprchujeme striedavo teplou a studenou vodou a večer si aplikujeme masku na hĺbkové čistenie pleti. Popíjame čaje z repíka, slezu, či žihľavy.

Rescue kremAk chcete pre svoje unavené kolená či kĺby, či pokožku urobiť čosi navyše, môžete vyskúšať účinky Bachovej kvetovej terapie:

Rescue® krém- v tomto období prináša regeneráciu nielen pleti,  ale aj iných unavených častí tela – napríklad kolien, kĺbov, či celých končatín. Večer pôsobí ako skvelý anti-aging krém na unavenú a stresovanú pleť po celom dni. Ráno oživí a dodá pleti potrebnú hydratáciu. Dámy  ho môžu použiť i ako podkladvý krém pod každodenný mejkap.

Rovnováhu  a nadhľad nad rôznymi  situáciami Vám v tomto čas pomože udržať si kvetová esencia Scleranthus – Sklerant ročný. V priebehu dňa podporí jasné myslenie a udrží vás vo vnútornej harmónii. Scleranthus

Mesiac vo Vodnárovi vplýva na lýtka, členky a päty. Dobre urobíme, ak si rozprúdime krv v tele cvičením a na záver cvičenia urobíme cvik „sviečku“. Je to veľmi jednoduchý a účinný cvik proti kŕčovým žilám a hemoroidom a pomáha aj stimulovať funkciu štítnej žľazy, upravovať hmotnosť a zvyšuje aj odolnosť proti angíne a prechladnutiu. Ak máme zapálené hrdlo, tento cvik radšej nerobme. Tieto dni sú vhodné na prechádzky, bicyklovanie i plávanie. Nohy s kŕčovými žilami natierame veľmi zľahka nechtíkovou masťou smerom od členkov k srdcu. V tieto dni obmedzme nikotín a alkohol, do svojho jedálnička zaraďme špenát, fazuľu a papriku, ako aj jedlá bohaté na fosfor. Okrem toho si doprajme mandle, orechy a rôzne semienka. Nohám ulahodí vlažný bylinkový kúpeľ, alebo si nohy aspoň na chvíľu ponorme do chladnej vody. Ako balzam pôsobí masáž nôh.

Záhrada a domácnosť:

Dni Kozorožca sú v záhrade vhodné na okopávanie záhonov,  ale aj na vytrhávanie buriny, čo by malo mať dlhodobý účinok. Vhodný čas na stavené a výkopovú práce, ako aj na zakladanie nových kompostov. Mesiac vo Vodnárovi je vhodný na okopávanie a presádzanie v záhrade, nezabúdame dostatočne polievať. Okrasné rastliny aj prihnojíme. Ak ešte nemáme vysadené muškáty, surfínie a iné balkónové rastliny, môžeme ich už vysadiť už aj v tých najchladnejších oblastiach – hodia sa na slnečné miesto. Begóniám a fuchsiám zase osoží tienisté miesto, alebo také, kde slnko svieti ráno a dopoludnia. Zbierame bylinky, ktoré sú vhodné na cievny systém a kŕčové žily. Teraz môžeme zbierať aj bylinky do zásoby. Zo zeme vyberáme cibule odkvitnutých cibuľovín. Dôkladne vyvetráme byt, aj periny, nezabudnite na pivnice a komory.

Recept na pondelok: Šalát s tuniakom, mozzarellou a paprikami

Recept na utorok: Plnená paprika

Recept na stredu: Fazuľové rizoto

Recept na štvrtok: Grécky koláč so špenátom a bryndzou

womangalérie VŠETKY