Lunárny kalendár od 13. júla

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní, v akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Sledujte lunárny kalendár…
 
Lunárny kalendár od 13. – 14. júla:  Pondelok budeme chcieť vyriešiť veľa vecí odrazu, čo nás môže dovádzať do nesústredenosti. Veľa vecí nás bude rozptyľovať a pútať vašu pozornosť. Pozor si treba dať najmä za volantom a ak cestujeme, tak si dávajme pozor na osobné veci. Napriek všetkému, obidva dni by sa mali niesť v duchu pohody a užijete si aj príjemné chvíle a zábavné chvíle.
Lunárny kalendár od 13. júla
 Krása a zdravie: Nájdime si počas dňa, či večer, chvíľku na to, aby sme si sadli, uvoľnime sa a narovnajme chrbticu.  Pomaly dýchajme, snažme sa zabudnúť na všetky starosti, plynulo sa nadychujme a vydychujme, pričom výdych by mal byť 2x dlhší než nádych. Medzi nádychom a výdychom sa snažíme nerobiť prestávku.
Záhrada a domácnosť: V záhrade, na oknách i balkónoch dôkladne odstrihujte odvitnuté časti kvetín, dôkladne vyvetrajme byt a pivnicu. Ak sa tvorí na vlhších stenách pivnice plieseń, pri ubúdajúcom Mesiaci (čiže teraz) je stenu dobré vysušiť a natrieť špeciálnymi, na to určenými nátermi. Likvidujeme škodcov v záhrade a na kvetinách, ktorí sa v teplom počasí môžu nadmerne rozmnožiť.
 
Lunárny kalendár od 15. – 16. júla:  ♥ Pod vplyvom Raka sme citlivejší – venujme sa viac svojim blízkym a tým, ktorých máme radi. Rozhodne sa nebojme prejaviť svoje city – urobí to dobre nielen nám, ale aj tým, ktorých milujeme! Život s láskou je krajší a vzrušujúcejší.  😳 Emócie nás dokonale ovládajú a ovplyvnia všetky naše aktivity.
 
Krása a zdravie: Zdravotne teraz Mesiac ovplyvňuje tráviacu sústavu a pečeň. Jej nesprávne fungovanie sa môže prejaviť rôznymi formami alergií. V prípade, že sme absolvovali jarné očistné kúry, prejavy alergií by mali byť miernejšie. Pomôcť si však môžeme aj vtedy, ak sme jarné očistné kúry neabsolvovali. Ak sa prejaví alergia, skúsme sa prvý deň postiť a potom, počas celého kritického obdobia, pime krv čistiace a močopudné čaje – napríklad zo žihľavy. Keď Mesiac začína dorastať, popíjajme čaje, ktoré regenerujú pečeň – napríklad z pestreca mariánskeho. Vo štvrtok máme nov – ak si na tento deň zaradíme pôst, alebo budeme jesť len ovocie, telo sa ľahšie zbaví toxických látok.  V prípade, že sa u nás objavia problémy so žalúdkom, môže to byť znakom toho, že si veľa problémov nechávame pre seba a nedokážeme sa otvoriť a zdôveriť svojim blízkym. Ak pociťujeme strach či nervozitu, popíjajme 2x denne po pohári karotkovej šťavy.  Pomáha aj pohár citronády s mätou, ktorý nás, navyše, aj výborne osvieži. Tieto dni sú veľmi vhodné na kúpanie, plávanie a vodné hry.
 
Záhrada a domácnosť: Nezabúdajme na polievanie kvetín, zeleniny a ak je veľmi sucho, doprajme vodu aj ovocným stromom a kríkom. Polievajme trávnik, aby tráva husto rástla. V tieto dni sa bielizeň vyperie krajšie, ako po iné dni, aj škvrny sa ľahšie odstránia. Tesne pred novom ľahko odstránime aj vodný kameň z varnej kanvice, práčky, či vodovodných batérií. Ostrihajme a ošetrime rastliny, ktoré neprospievajú.