Lunárny kalendár od 14. novembra

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 14. novembra!

Lunárny kalendár od 16. októbra 2017

Lunárny kalendár od 14. – 16. novembra:

Mesiac je v znamení Váh a ich symbolom je rovnováha – fyzická aj psychická. Skúste popremýšľať nad tým, čo by ste mohli urobiť pre svojich blízkych, aby ste im, aj sebe, spríjemnili sychravé jesenné obdobie a pomaly sa začali pripravovať na blížiaci sa Advent. Je čas tvorivosti. Popremýšľajte napríklad nad tým, čo by sa dalo doma vylepšiť a skrášliť – tak, aby pred Vianocami nebol stres. Ak máte malé deti, môžete im napríklad začať pripravovať zaujímavý a netradičný adventný kalendár. Nie však taký, aký bežne možno kúpiť v obchode, ale úplne iný a krajší. Taký, v ktorom bude deti každý deň čakať nové a zaujímavé prekvapenie – nielen vždy rovnaká čokoládka z kupovaného adventného kalendára. Veľmi efektne vyzerajú napríklad rôzne škatuľky pekne zabalené do rôznofarebného vianočného papiera, do ktorých uložíme, podľa možností, rôzne drobnosti – či už maškrty, malé hračky, farbičky alebo iné pozornosti, previažeme stužkou a zavesíme na väčší konár čečiny alebo hoci aj na ozdobnú šnúru či vešiačik. Samozrejme, balíčky označíme číslicami od jedna až po dvadsaťštyri, aby sme si čakanie na Štedrý deň mohli krásne odpočítavať. Na Štedrý deň môžeme dať darček o niečo väčší… 😛  Ak patríte k tým, ktorí už nemajú malé deti, nemusí vám byť smutno – veď predsa takýto adventný kalendárik s rôznymi drobnosťami (ktorých sa určite nájde dosť) môžete urobiť aj pre dospelých! 🙂

Zdravie a krása:

Znamenie Váh ovplyvňuje funkciu vylučovacích orgánov, močový mechúr a obličky. Dávajme si veľký pozor na prechladnutie močových ciest, pretože v týchto sychravých dňoch sme na to mimoriadne náchylní. Nosme dlhšie pulóvre a kabátiky, chráňme si oblasť krížov. V tejto súvislosti nezanedbávajme ani pitný režim, pretože správne vylučovanie odstraňuje z tela škodliviny a rôzne chemické prísady, ktoré prijímame do tela spolu s jedlom a nápojmi. Snažme sa čo najviac piť čistú vodu a bylinkové čaje. Preventívne môžeme popíjať aj urologický čaj – najmä v čase medzi 15 – 19 hodinou, aby sa nám prečistil močový mechúr a obličky. V jedálničku by nám po tieto dni nemala chýbať brokolica, karfiol, uhorky, chren a tekvicové semienka. V sychravých dňoch nás príjemne zahreje a zdraviu osoží cibuľová i cesnaková polievka.

Záhrada a domácnosť:

V záhrade pripravujeme skalky, záhony trvaliek i citlivé dreviny na prezimovanie. Nezabudnime na zazimovanie záhradných vodovodov a zazimujeme aj jazierka a chúlostivé rastliny prenesieme do pivnice s nižšou teplotou. Ak ešte stále máme na balkóne či terase črepníkové rastliny, ktoré sú chúlostivé na chlad a mráz, veľmi rýchlo ich presťahujme dnu a nájdime im vhodné miesto na prezimovanie. V prípade, že sme milovníci izbových azaliek a chceme, aby nám pekne kvitli, musíme dbať na to, aby mali korienky dobre zásobené vodou, doprajme im dvakrát do týždňa krátky kúpeľ, a to tak že ich na chvíľu ponoríme do nádoby s odstátou vodou.

Pokiaľ ide o domácnosť, pri priaznivom počasí dobre vyvetráme, poupratujme v skriniach a urobme si poriadok so sezónnym oblečením. Proti moliam vložme do skríň vrecúška s levanduľou, alebo špeciálne prípravky proti tomuto nežiadúcemu hmyzu, aby nám počas zimného pokoja nenarobil paseku a škodu v oblečení. Poumývajme podlahy a vyčistime všetko, čo sme si v minulých dňoch pripravili na očistenie. Veci, ktoré sú viac zašpinené, nechajme na nasledujúce vodné dni.

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach