SPÄŤ
Ezoterika

Lunárny kalendár od 15. septembra

Od: Jana Vančová 15.9.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 15. septembra!

Lunárny kalendár na 15. – 16. septembra:

V tieto dni je Mesiac pod vplyvom Raka – sme citlivejší a vímavejší na rôzne podnety, všímame si možno aj reči, gestá, pohľady oveľa pozornejšie ako inokedy. Samozrejme, že sme aj citovo zraniteľnejší. Ak máme niekoho radi, alebo po ňom túžime, mali by sme mu to povedať, alebo aspoň nejako prejaviť. Venujme sa rodine, objímajme svojho partnera, hrajme sa s deťmi alebo si s nimi urobme nejaký pekný program. Navštívme starých rodičov,  v prípade, že je pekné počasie, vyberme sa na prechádzku do prírody a zoberme so sebou aj svojich zvieracích miláčikov – psíkov. Nezabudnime svoju pozornosť venovať ani mačičkám, vtáčikom a iným domácim miláčikom – všetci v týchto dňoch potrebujú nežnosť.

Lunárny kalendár

Zdravie a krása:

Telesne Mesiac teraz ovplyvňuje žalúdok, žlčník, pečeň, dolnú časť hrude a pľúc. Aby sme tieto orgány zbytočne nepreťažovali, vylúčme zo svojho jedálnička, ťažké, vyprážané, mastné a pikantné jedlá a večer sa neprejedajme. Doprajme si dostatok spánku a oddychu. Ak môžeme, naplánujme si nejaké hubové jedlo – huby obsahujú 90 % vody, ale zato majú málo kalórií a obsahujú veľa hodnotných látok. Dobre urobíme, ak vylúčime alkohol, sýtené a sladené nápoje, jedzme vlašské orechy – podporujú trávenie a pomáhajú nám čistiť sa od hlienov. V prípade, že patríme k tým, ktorých zvyknú trápiť žalúdočné problémy, popíjajme čaje z harmančeka, repíka alebo mäty. Pri žalúdočnej nevoľnosti skúsme zjesť kocku cukru, na ktorú sme si nakvapkali trochu liehového extraktu z medovky. V prípade, že si ju chceme vyrobiť sami, naložíme si do fľaše z tmavého skla dostatočné množstvo čerstvých listov z medovky, zalejeme čistou vodkou, uzavrieme a necháme týždeň vylúhovať.

Argimony Bachove esencieEšte jeden tip pre zdravie a pohodu:

Ak chceme urobiť pre svoje zdravie a pohodu niečo výnimočné a príjemné, môžeme to skúsiť aj s Bachovou kvetovou terapiou. Na tieto dni je vhodná napríklad Bachova kvetová esencia Agrimony – Repík lekársky.  Pomáha zvládať fyzické a psychické utrpenie, ktoré často ukrývame za vonkajším úsmevom, potláča negatívne skúsenosti a neschopnosť na ne primerane reagovať, ignorovať temné stránky života, otvoriť sa vlastnej senzibilite, citlivosti. Táto esencia nám môže pomôcť prejaviť svoje úprimné emócie aj voči svojim blízkym, neukrývať všetko len za usmievavou maskou klauna, nebáť sa svojich vlastných emócií a s dôverou ich zdielať so svojimi blízkymi, hovoriť o svojich hlbokých pocitoch… Ak to chcete skúsiť, dožičte si v rámci svojho pitného režimu pohár vody s dvoma kvapkami Bachovej kvetovej esencie

Záhrada a domácnosť:

V záhrade na voľné záhony vysievame neskorú reďkovku, sadíme cesnak, prihnojíme a popolievame kvety, trávnik aj listovú zeleninu. Zbierame bylinky, ktoré pôsobia na žalúdok, žlčník a pečeň – napríklad repík, mätu, nechtík, palinu, archangeliku a ďalšie. Ak si chceme nasušiť žihľavu do zásoby, teraz je tiež vhodný čas na zber mladej žihľavy, ktorá vyrástla po letnej kosbe. Dni Raka sú vhodné aj na pranie, pretože dobre vyperieme aj s menším množstvom pracieho prostriedku a dobre vyčistíme aj škvrny.  Môžeme sa pustiť aj do tepovania kobercov – práca nám pôjde pekne od ruky a dostaví sa aj dobrý výsledok.

repík bylinky

 

Kúzlo pre šťastný a harmonický domov:

Túžite po tom, aby vaša domácnosť bola plná šťastia a harmónie? Dobrá rada znie: Pestujte doma čo najviac fialových kvetov – napríklad levanduľu, fialky, zvončeky, chryzantémy, astry, orchidey, alebo aj fialové muškáty. Túto magickú silu fialovej môžete umocniť tak, že do aromalampy po zapálení sviečky nakvapkáte 3 kvapky levandule, 3 kvapky orgovánu, tri kvapky medovky a zalejete horúcou vodou. Toto voňavé kúzlo naplní váš domov pokojom a šťastím. 🙂 

womangalérie VŠETKY