SPÄŤ
Ezoterika

Lunárny kalendár od 16. februára

Od: Jana Vančová 16.2.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 16. februára!

Lunárny kalendár od 12. decembra 2017

Lunárny kalendár od 16. – 18. februára:

V piatok, 16. februára, je Mesiac vo Vodnárovi a pod jeho vplyvom ľudia bývajú viac roztržití ako inokedy. V sobotu a nedeľu , 17. a 18. februára, je Mesiac v Rybách – môžeme byť citlivejší. V dňoch od 16. – 18. februára urobíme dobre, ak si nájdeme viac času na svojho partnera a budeme sa mu venovať. Skúsme si urobiť krásny víkend! Tieto dni sú veľmi vhodné aj na tvorivú činnosť, ale aj na zimné športy. Tí, ktorí nie sú veľmi na lyžovanie, môžu s deťmi stavať snehuliaka, alebo sa vydať na prechádzku po zimnej prírode.

Zdravie a krása:

Starajme sa o svoje nohy a zbytočne ich nezaťažujme dlhým státím na jednom mieste. Dobre padne striedavé sprchovanie nôh studenou a teplou vodou, ľudia s kŕčovými žilami si nohy jemne môžu natierať liečivými masťami (napríklad nechtíkovou, gaštanovou, či slezovou – tá, navyše, je vhodná aj na citlivú pokožku a veľmi blahodarne pôsobí, ak pociťujeme v nohách napätie). Doprajme si dostatok tekutín a ak chceme pre svoje nohy urobiť niečo navyše, doprajme im teplý kúpeľ s pridaním morskej soli.  Pokiaľ ide o jedlo, nepreháňajme to so solením, pretože by sme mohli škodiť svojim obličkám. Mimochodom, podľa ajurvédy, soľ má na svedomí vraj aj plešatosť, predčasné šedivenie vlasov, či nadmernú tvorbu vrások. Primerané solenie je však potrebné, pretože aj samotná ajurvéda tvrdí, že soľ podporuje chuť do života a dodáva odvahu čeliť každodennej realite. Soliť teda treba, ale s mierou. V sobotu je Mesiac v Rybách a tie ovplyvňujú chodidlá, prsty na nohách, chôdzu a lymfatický systém. Po kúpeli je vhodná jemná masáž chodidiel – ak si ju doprajeme vzájomne s partnerom, môže to byť veľmi príjemné. Nohy si však udržiavajme v teple, pretože v tieto dni sme oveľa náchylnejší na nachladnutie. Ľudia, ktorí trpia reumou, nemali by v tieto dni dlho vetrať a najmä nie posteľnú bielizeň, pretože vlhkosť by sa v nej veľmi dlho držala. V každom prípade, vetrajme pravidelne, ale krátko. Sobota i nedeľa sú veľmi vhodné aj na pranie bielizne.Vlasy v tieto dni nestriháme, ani neumývame, lebo slabnú a mohli by sa nám začať tvoriť lupiny.

Záhrada a domácnosť:

Počas týchto dní nestriháme ovocné stromy, podľa potreby zalievame izbové rastliny a do skleníkov, či na okenné parapety do debničiek môžeme vysievať šalát, žeruchu a iné bylinky. Ak je vonku sucho, polievame stálezelené listnaté kríky, pričom ihličnany, či rododendrony, ktoré sme sadili na jeseň, môžeme prihnojiť. Ak pestujeme okrasné trávy, minuloročné výhonky zostrihneme. Prezimované muškáty skrátime na jednu tretinu, vymeníme im zeminu, skrátime korene a ak máme možnosť, prenesieme ich do miestnosti, kde majú viac svetla.

 

 

womangalérie VŠETKY