Lunárny kalendár od 16. mája

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 16. mája!

Lunárny kalendár od 21. marca

Lunárny kalendár od 16. mája: Mesiac je 16.mája v Kozorožcovi a ten nám dáva vytrvalosť, disciplínu a triezvy pohľad na veci okolo seba. Skúste si urobiť pekný deň  naplánujte pre seba a svojich blízkych niečo pekné – pozrite si nejaký dobrý film, počúvajte peknú hudbu, alebo si niečo pekné prečítajte – pozor, Kozorožec má sklony k depresiám! Počas ďalších dní, 17. – 19. mája, je Mesiac vo Vodnárovi, čo vzbudzuje túžbu po originalite, slobode a zmenách v rôznych oblastiach…

Zdravie a krása:

V utorok ešte Mesiac vplýva na kolená, kĺby a kosti, takže dobre nám padne, ak si precvičíme celé telo. Pozornosť venujeme aj svojej pokožke, vlasom a nechtom. Tento deň je vhodný aj na umývanie vlasov a strihanie nechtov. Vlasom po umytí prospeje bylinkový odvar, ktorým si vlasy opláchneme a môžeme svojim vlasom dopriať aj výživnú kúru. Nechty si ostriháme a ošetríme výživným lakom. Pokožku rozmaznajme výživným krémom alebo maskou, či kúrou. Ak nás trápia bradavice, môžeme si ich počas dní ubúdajúceho Mesiaca natierať na noc kašičkou z propolisu a medu. Postupujeme tak, že na postihnuté miesto si natrieme propolisovo-medovú kašičku, prelepíme leukoplastom a ráno zmyjeme. Robíme tak vždy počas dní ubúdajúceho Mesiaca, až kým bradavice nezmiznú.
V stredu, štvrtok a piatok 17. – 19. mája, Mesiac vplýva na lýtka, členky a päty. Nohy si zbytočne nepreťažujme dlhým státím na jednom mieste, radšej sa poprechádzajme. Ak máme veľmi unavené nohy, doprajme svojim nohám večer kúpeľ a ľahkú masáž – postupovať by sme mali od chodidiel, smerom k stehnám a srdcu. Výborným prostriedkom pri kŕčoch v nohách a ako prevencia proti osteoporóze je tekuté magnézium, ktorým môžeme nohy týmto spôsobom vymasírovať a jeho účinok je takto až 8-krát rýchlejší ako pri užívaní magnéziových tabletiek. V prípade, že vás trápi dna, reuma a bolesti kĺbov, popíjajte citrónovú šťavu (riedenú vodou) a čaje z bazy čiernej – odplavujú kyselinu močovú z kĺbov.

Unaveným nohám dobre padne aj kúpeľ s odvarom zo smrekového ihličia a rozmarínu, podľa ľubovôle môžeme pridať aj zopár kvapiek eukalyptového olejčeka. Ak nám je kúpeľ príjemný, pridávame si postupne teplú vodu a popíjajme čaj z lipy alebo harmančeka – relaxujme. Potom si nohy osušíme, vyložíme vyššie a ošetríme vhodným krémom alebo balzamom.

Záhrada a domácnosť:

Z voľných hriadok odstraňujeme burinu, v okrasnej časti záhrady sadíme letničky, georgíny, gladioly, frézie a podobne. Sadíme aj ruže, konifery a ozdobné listnaté rastliny. Tento čas je vhodný aj na zakladanie živých plotov a výsadbu rododendronov. Prihnojujeme trvalky, aby nám krajšie kvitli. Vyvetráme celý byt aj pivnice, nezabudneme ani na matrace a paplóny.Maľujeme a natierame – všetko rýchlo vyschne. Pokojne môžeme bez obáv umývať aj drevené dlážky – voda nevsiakne do dlážky. Vhodný čas aj na umývanie a leštenie sklených predmetov.