Lunárny kalendár od 18. septembra

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní, v akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Sledujte lunárny kalendár…
 
Lunárny kalendár na 18. – 19. september:  ♥ Piatok a sobota môže u nás prebudiť mierne pocity žiarlivosti na milovanú osobu – žeby nás ovládal pocit, že by sme s ňou , či s ním, chceli byť viac a ešte intenzívnejšie ako sa nám momentálne darí? Skúste urobiť pre milovanú bytosť niečo pekné a vzrušujúce, tak, aby bolo jasné, čo cítite – a určite si naplánujte niečo, po čom už dávno obaja túžite… Myslite teda na príjemné chvíle a tešte sa na to, čo pekné spolu prežijete – nenechajte sa opantať nevysvetliteľným pocitom úzkosti, ktoré by vás v sobotu mohli potrápiť. Pokiaľ ide o milovanú osobu, nie je dôvod sa sužovať – budúcnosť  a krásne chvíle sú vo vašich rukách.
Ak sa chystáte cestovať autom, je na mieste opatrnosť, ale takisto si treba dať pozor aj na výletoch, pri jazde na koni či bycikli a pri športovaní – môže hroziť riziko úrazu.
Lunárny kalendárKrása a zdravie:V tieto dni nám dobre padne príjemný sedací kúpeľ z lúčnych kvetov, ktorý blahodarne pôsobí na presilené a bolestivé svaly a kĺby, ale aj na močový mechúr.  Použiť môžete buď čerstvé lúčne kvety, ktoré 15 povaríme vo vode a potom nalejeme do kúpeľa a kúpeme sa 20 minút. Kúpeľ si pripravíme z 1/2 kila čerstvých lúčnych kvetín, ktoré povaríme  v 5 litroch vody. Ak nemáme čerstvé lúčne kvety, môžeme použiť kúpeľové prísadu z lúčnych kvetín.  Jedzme veľa zeleniny, ovocia a celozrnných výrobkov – pomáha to očiste organizmu. Ženy by si mali pripravovať čaje z alchemilky, rebríčka alebo hluchavky.
 
Záhrada a domácnosť: Ak neprší, nezabudnime dôkladne popolievať kvety v záhrade i črepníkoch. Vodu nelejme na listy, aby nezahnívali. Vysievame zimný šalát, opravujeme zavlažovanie, zbierame liečivé bylinky pôsobiace na pohlavné orgány.
 
Lunárny kalendár na 20. september: Mesiac je v znamení Strelca, a to nás napĺňa odhodlaním a chuťou spoznávať nové veci a zažívať dobrodružstvá. Môžeme chŕliť dobrými nápadmi a mali by sme mať skvelú náladu. ♥ Zamerajme sa na dokončenie úloh, ktoré sme nestihli zrelizovať, alebo na naplnenie aspoň niektorých svojich túžob, ktoré sme si nestihli zatiaľ  splniť… Nedeľa je veľmi vhodný čas na lásku a prejavovanie nežných citov, pretože spojiť sa s tými, ktorých ľúbime, alebo k nim máme citový vzťah, by teraz
malo byť mimoriadne jednoduché, príjemné a celkom prirodzené… Užite si tento krásny čas – sú to vzácne okamihy… 🙂 A nezabúdajme na objatia – či už opojné milenecké, alebo len také príjemné priateľské… Urobia vám v každom prípade dobre… 😛 
 
Krása a zdravie: Urobte niečo pre svoje zdravie, zájdite so sauny a trochu si pocvičte  –  urobíte dobre svojej kondícii, imunite a pomôžete aj svojej chrbtici. Dávajte si pozor na dvíhanie ťažkých bremien –  nikdy nedváhajte ťažké bremená v predklone, ale vždy so vzpriamenou chrbticou.  Vyberte sa na prechádzku a užite si atmosféru blížiacej sa jesene.  Popíjajme čaje z veroniky, zemežlče alenbo lesnej jahody.
 
Záhrada a domácnosť: Vhodný čas na okopávanie  a zalievanie hriadok s plodovou zeleninou. Oberáme jablká a hrušky, opadané a škodcami napadnuté ovocie pozberáme a nenechávajme ho dlho na zemi, aby sa nám škodcovia nerozmnožili – na budúci rok by nás čakala invázia škodcov. Škodcami napadnuté ovocie ihneď zlikvidujeme! Vysádzame popínavé rastliny a ihličnany.