Lunárny kalendár od 2. októbra

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní, v akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy?

Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 2 októbra!

Lunárny kalendár od 28. septembra

Lunárny kalendár na 2. – 3. októbra:

Mesiac je teraz vo Váhach a to vplýva na rovnováhu – psychickú aj fyzickú. V tomto období máme obrovský kreatívny potenciál a máme množstvo nových nápadov. V tomto období je mimoriadne vhodné, keď budeme venovať pozornosť svojim deťom a rodine. Veľkú vášeň, krásne chvíle vo dvojici a pocit spolupatričnosti môžeme prežiť 3. – 4. októbra.

Zdravie a krása:

Telesne Mesiac teraz ovplyvňuje obličky, močový mechúr, oblasť bokov, stehná a rovnováhu telesných tekutín. Ich činnosť môžeme podporiť tak, že si doprajeme dostatok tekutín a teplo. V tieto dni si doprajme pitnú kúru, aby sme prečistili svoje obličky, ale aj na to, aby sme začali s diétou – ak chceme chudnúť. V týchto dňoch by sme mali obmedziť kávu, fajčenie, aj nadmernú konzumáciu alkoholu. Obličky podporíme aj pitím čaju zo zlatobyle alebo brezy. Tohto čaju by sme mali vypiť aspoň 1,5 litra denne, a to v čase najväčšej aktivity močového mechúra (od 16. – 18. hodiny) a v čase najväčšej aktivity obličiek (od 18. – 20. hodiny). Záhrada a domácnosť! Dôkladne vyvetráme svoj byt, vytriedime šatstvo, upratujeme skrine a ukladáme do nich sezónne oblečenie. Vysádzame živé ploty, kríčkové aj stromčekovité ruže. Zbierame kvety a vňať liečivých rastlín – najmä tých, ktoré liečia močový mechúr a obličky (napríklad, myší chvost, vres, sedmikráska). Ešte stále môžeme zbierať mnohé bylinky – napríklad materina dúška, saturejka, repík, pamajorán, tymián.

Kúzelná sila ruží

Ak chcete privolať lásku, obklopujte sa červenými a ružovými ružami – vo váze, v črepníkoch, alebo v záhrade. A ešte tajný tip do uška: Ak chcete, aby sa vám snívali veštecké sny o vašej láske, privoniavajte si k ružovému oleju. ♥

Tip na recept na nedeľu: Cukinovo-limetkový pilaf s grilovaným lososom

Tip na recept na pondelok: Karfiolové curry