SPÄŤ
Ezoterika

Lunárny kalendár od 20. januára

Od: Jana Vančová 20.1.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 20. januára!

Lunárny kalendár od 12. decembra 2017

Lunárny kalendár na 20. – 22. januára:

Mesiac je v Rybách a to je čas, keď sme citlivejší a potrebujeme viac nežnosti ako inokedy. Veľmi vhodná je prechádzka tichou zimnou prírodou, alebo navštívte miesta, ktoré sú zaujímavé z hľadiska histórie. Ideálne je, ak tento čas trávime vo dvojici. Po takejto prechádzke je úplne ideálne sadnúť si do útulnej kaviarničky a dať si za kalíštek niečoho dobrého – čo tak napríklad horúca medovina, hriatô, alebo žeby chutný punč alebo varené vínko?  Samozrejme, poteší aj skvelý horúci čaj. Dôležité je, aby sme boli v pohode. Večer si doprajme saunu alebo horúci kúpeľ s prísadou, ktorá nám vyhovuje. Ak si nepotrpíme na kúpeľ, ale radšej sa sprchujeme, venujme teplý kúpeľ s pridaním morskej soli  aspoň svojim nohám.  Dariť sa bude pri tvorivej činnosti, vhodný čas na meditáciu i celkový relax, pretože v tieto dni si tieto činnosti naplno vychutnáme.

Zdravie a krása:

Ryby pôsobia na chodidlá, chôdzu a lymfatický systém. Lymfatický systém je systém ciev a uzlín, ktorými prúdi tekutina (lymfa), ktorá vstrebáva prebytočné tekutiny a nečistoty a vylučuje ich z tela. Keďže na nohách sú nervové zakončenia vnútorných orgánov, hneď ráno si ich zľahka premasírujme. Vhodná je aj akupresúrna masážna podložka, na ktorej môžeme chodiť hoci aj ráno pri umývadle, keď si umývame tvár a čistíme zuby. Nohy si oplachujeme striedavo teplou a studenou vodou, čím nielenže odstránime pocit únavy, ale aj povzbudíme imunitný systém.  Regeneráciu lymfatického systému povzbudíme kúpeľom, do ktorého sme pridali borievkový olej alebo odvar z brezového lístia. Chodidlá zľahka natrieme  ľubovníkovým olejom. Miesta na chodidlách, ktoré sú citlivejšie, masírujeme  síce jemne, ale o trochu dlhšie. V tieto dni sme náchylnejší na nachladnutie, takže by sme sa mali telo obliekať i obúvať a chráňme si hlavu a čelové dutiny. Záhrada a domácnosť: Ak nemrzne, dobre urobíme, ak polejeme stálezelené rastliny, ihličnany, aj trvalky. V prípade, že sme ich vysádzali na jeseň, mali by sme ich chrániť pred ostrým zimným slnkom. Ak je veľa snehu, straste ho zo stromov i kríkov, aby jeho ťarcha nepolámala konáre. Nezabudnime poliať aj izbové a zazimované rastliny v kvetináčoch a debničkách.

womangalérie VŠETKY