Lunárny kalendár od 22. júla

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 22. júla!

Lunárny kalendár od 21. marca

Lunárny kalendár od 22. – 23. júla:

Mesiac je v Rakovi – v tomto čase bývame vnímavejší a citlivejší. Dobre urobíme, ak budeme tento čas tráviť so svojou rodinou, staršími príbuznými, alebo so svojimi zvieracími miláčikmi. Je to čas, keď bývame romantickejší  a sme viac ako inokedy náchylní na zbližovanie, ale môže dochádzať aj ku konfliktom, pretože mnohí môžu byť precitlivení a môžu mať prehnané reakcie.

Zdravie a krása:

Telesne Mesiac ovplyvňuje hrudník, žalúdok, pečeň, žlčník a pľúca. Nemali by sme jesť ťažko stráviteľné jedlá a každé sústo dobre požujme.  Vyhýbajme sa aj sýteným a presladeným nápojom. Nepreháňajme to ani s alkoholom – v tieto dni by pre nás mohol byť poriadnou záťažou. Napríklad pečeň najaktívnejšie pracuje medzi 2. a 4. hodinou ráno – ak to v tomto čase s alkoholom preženieme, jeho následky budú veľmi silné. Ak chceme, aby sa naša pečeň čo najskôr zregenerovala, potrebujeme dostatok spánku a teplo. V prípade, že nás trápi trávenie a pociťujeme pálenie záhy, uvarme si čaj z borievok: 1 čajovú lyžičku bobuliek borievky zalejeme štvrťlitrom vriacej vody a necháme 10 minút vylúhovať – popíjame po malých dúškoch.

V tomto znamení si nedávajme strihať vlasy, ani si ich neumývajme. Pripravujeme si čaje z nátržníka husieho, nechtíka, repíka, šalvie, medovky, či púpavy. V nedeľu je nov – ak sa rozhodneme pre pôst, alebo budeme jesť len ovocie, pomôžeme telu zbaviť sa toxických látok. Ak chceme využiť horúce slnečné lúče na opaľovanie, mali by sme byť veľmi opatrní, pretože dni Raka sú na slnenie najmenej vhodné – pokožka sa môže rýchlo spáliť a následne rýchlejšie starnúť.

Záhrada a domácnosť:

Vhodný čas na veľké pranie, v domácnosti odstraňujeme vodný kameň z práčok, rýchlovarných kanvíc a žehličiek. Dôkladne popolievajme rastliny v dome i záhrade – polievajme však ku koreňom, a nie na listy. Zbierame liečivé bylinky – rumanček, ľubovník, nátržník husí, medovku.

Recept na sobotu: Hriešny vanilkový kokteil

Recept na nedeľu: Šalát z grilovaného kurčaťa