Lunárny kalendár od 23. februára

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní, v akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Sledujte lunárny kalendár…
Lunárny kalendár
 Mesiac je teraz v znamení Panny a to znamená, že mnohí z nás môžu byť veľmi vnímaví, alebo až mimoriadne citliví. Možno preto by sme si niektoré svoje emócie mali trochu držať na uzde, aby sme zbytočne prehnane nereagovali a aby sme sa niekoho – aj keď nechtiac – nedotkli. Veľmi dobre však urobíme, ak v tieto dni nebudeme šetriť pohvalou na adresu partnera, svojich blízkych, alebo tých, ktorých skrátka ľúbime…♥ Nezabúdajme však ani na seba a majme sa radi – prestaňme o sebe premýšľať negatívne, budeme šťastnejší, aj zdravší!  Náročné pracovné úlohy zvládneme v tieto dni s ľahkosťou.
 
Zdravie a krása: Panna pôsobí na pankreas, tenké a hrubé črevo, slezinu a nervy. Ráno dobre urobíme, ak hneď nalačno vypijeme dva poháre vlažnej vody, čím zaktivizujeme vnútorné a vylučovacie orgány. Doprajme si ľahšie jedlá, ktoré majú dostatok vlákniny. Ťažšie jedlá by nám telo v tomto čase zbytočne zaťažili a rýchlo by sme pribrali – najmä v oblasti brucha. Tráveniu pomôžeme čajmi z harmančeka alebo mäty. V prípade, že mávame problémy s nafúknutým a boľavým bruškom, pridajme si aj fenikel. Popoludní alebo navečer dobre padne prechádzka a po nej upokojujúci kúpeľ, do ktorého si môžeme pridať voňavý odvar z levandule, mäty a medovky.  Vhodný čas pre návštevu kaderníka, aj na úpravu nechtov.
 
Záhrada a domácnosť: V záhrade (ak je vhodné počasie) a skleníku saďte všetko, čo rastie pod zemou. Presádzajte prenosné rastliny, môžete rozdeliť staršie a väčšie trsy trvaliek a zasaďte.
 
Kúzlo pre šťastný domov: Bez ohľadu na to, aké je ročné obdobie, alebo mesačná fáza, ak túžite po šťastnom domove, mali by ste doma pestovať čo najviac fialových kvetín… 😛 
 
Tip na varenie na utorok: Kalerábový nákyp
Tip na varenie na stredu: Gnocchi s červenou kapustou a šalviou