Lunárny kalendár od 23. mája

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 23. mája!

Lunárny kalendár od 21. marca

Lunárny kalendár na 23. – 25.  mája:

 23. mája je Mesiac  v Baranovi a to je ohnivé znamenie. V tomto čase veľa ľudí cíti v sebe nárast energie a potrebuje aktivitu. Ak máme naplánovanú nejakú prácu alebo projekt, je vhodný čas pustiť sa do toho práve teraz. Energia a vášnivosť sa prejaví aj v oblasti intímneho života – milovanie môže byť v týchto dňoch mimoriadne vzrušujúce a vášnivé.

24. – 25. mája je Mesiac v znamení Býka a ten vyvoláva túžbu po pohodlí, estetike a pôžitkoch – doprajte si niečo pekné a príjemné! Nájdite si čas na pohodové chvíle s partnerom, pozrite si dobrý film, počúvajte hudbu, alebo sa začítajte do knihy, ktorá vás zaujíma. Vhodný čas aj na návštevu výstavy, kina, či divadla.

Zdravie a krása:

Baran ovplyvňuje oblasť hlavy,  tvár, oči, mozog a životnú silu. Ak plánujeme nejaký chirurgický zákrok v tejto oblasti, odložme ho radšej na inokedy. Ak nás občas trápi migréna, mali by sme sa v týchto dňoch vystríhať jedál, ktoré dráždia žalúdok, Doprajme si jedlá, ktoré obsahujú veľa vitamínu C , dobre nám padnú jablká, hrušky, orechy, hrozno – to všetko zlepšuje mozgové funkcie. Mozgovú činnosť pozitívne ovplyvňuje aj aktívny životný štýl, ktorý poskytuje veľa podnetov. Popíjajme čaje z pamajoránu, levandule alebo ľubovníka.

Ak chceme urobiť niečo dobré pre svoj vzhľad, dožičme si, najlepšie vo večerných hodinách, pleťovú masku. Môžeme si aplikovať buď niektorú z hotových pleťových masiek, ktoré si kúpime v drogérii, alebo si namiešajme pleťovú masku zo 100 g droždia, 50 ml cmaru a 10 g medu. Z uvedených surovín si vymiešame pleťovú masku a nanesieme na tvár – necháme pôsobiť 20 minút, nakoniec opláchneme teplou vodou, pleť osušíme a nakrémujeme. Svoju životnú silu povzbudíme, ak si doprajeme masáž, alebo si počas dňa či večera vyhradíme chvíľu na meditáciu, či jednoducho chvíľu času na to, aby sme boli iba sami so svojimi myšlienkami.

Býk vplýva na uši, zuby, mandle, čeľuste, krk a štítnu žľazu. Ak si chceme ráno uvoľniť krk, premasírujeme si ho nasucho uterákom – je to príjemná masáž, ktorá nám uvoľní stavce i myseľ a dobre nás naladí. Konzumujeme potraviny, ktoré sú bohaté na vitamín B, dobre nám padne koreňová zelenina a jedlá zo zemiakov. Uši a krk si chránime pred prievanom, ak sa chystáme k zubárovi, návštevu odložme na dni Raka a Váh. Vo štvrtok je nov, čo je ideálny deň na celodenný pôst, alebo si môžeme urobiť ovocný deň. Nov je vhodný aj na to, aby sme sa skúsili zbaviť svojich zlozvykov – ak teda chcete skúsiť s niečím prestať, skúste sa svojho zlozvyku začať zbavovať práve v deň novu, čiže 25. mája. Nezabúdajte na pitný režim.

Záhrada a domácnosť:

Ak máme v skleníkoch vysadené uhorky, nezabudnime ich pravidelne zalievať a prihnojovať. Rajčinám pravidelne vyštipujeme nové výhonky, ktoré sa tvoria v pazuchách listov. Ak nemáme skleník, môžeme vysádzať uhorky a tekvicu už aj do záhrady – nezabúdajme na dostatočné zalievanie. Zalievame, okopávame a plejeme koreňovú zeleninu, nezabúdame ani na prihnojovanie, aby boli korene silnejšie. Sadíme mrkvu a letné odrody reďkoviek, zbierame bylinky na liečenie hrdla, hlasiviek a štítnej žľazy. Ak máte nejaké rastliny, ktoré neprospievajú, môžete ich teraz zrezať, aby vyhnali nanovo.
Tieto dni sú vhodné aj na rôzne stavebné činnosti – napríklad na dláždenie, betónovanie, či obkladanie.

Recept na utorok: Orechové gnocchi

Recept na stredu: Bravčové mäso s mrkvou

Recept na štvrtok: Zemiaková pizza

 

Kúzlo na prilákanie lásky:

Túžite po láske, ale ona stále akosi neprichádza? Kúpte si pekné malé vedierko, dajte doň lupienky z červenej ruže, 2 kvapky esenciálneho mätového olejčeka a hrsť čerstvej bazalky – láska príde aj k vám… 😛