Lunárny kalendár od 29. novembra

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 29. novembra!

Lunárny kalendár od 16. októbra 2017

Lunárny kalendár na 29. – 30. novembra: 

V tieto dni je Mesiac v znamení Barana, čo môže znamenať, že bývame podráždenejší a nervóznejší ako inokedy. Môžu prísť aj hádky. Narastajúcu nervozitu môžeme prekonať pohybom na čerstvom vzduchu. Prípadne prácou vonku, prechádzkou, alebo skrátka pohybom, či akoukoľvek fyzickou prácou. Prechádzka po parku, či v lese dobre urobí aj našim očiam. V tieto dni je dobré aj trénovanie pamäte. Lúštime krížovky, hrajme pamäťové hry, ale najmä nevysedávajme pri televízore, či pri počítači. Venujte sa svojmu partnerovi a doprajte si veľa nežných objatí. Dariť sa bude aj spoločenským akciám.

NetýkavkaZdravie a krása:

Streda a štvrtok budú v znamení Barana, čo ovplyvňuje hlavu, oči, nos, mozog a celkovú vitalitu. Keďže v tieto dni bývajú ľudia podráždenejší, narastá nervozita a môže nás pobolievať hlava alebo oči, môžeme si skúsiť pomôcť Bachovovými kvetovými esenciami. V tento čas môžete do akéhokoľvek obľúbeného nápoja či pohára s vodou pridať 2-3 kvapky z Bachovej esencie Impatiens (Netýkavka žliazkatá) – prináša úľavu pri stavoch vnútorného napätia, nervozity, podráždenosti. Pomáha zastaviť sa, nadýchnuť a spomaliť rýchle tempo. Impatiens BachovkaPôsobí ako jemné anjelské pohladenie v dňoch nabitých nervozitou, ktorú občas nie je jednoduché ovládať vlastnou vôľou a mysľou. Večer si môžeme dať na oči vlažný obklad z očianky Rostkovovej, aby si odpočinuli. Pre dobrý zrak konzumujeme čučoriedky, ktoré zlepšujú videnie, a to dokonca za šera i v noci, ale pôsobia blahodarne aj na poškodenú sietnicu.

Záhrada a domácnosť:

V pivniciach skontrolujeme uskladnené ovocie a zeleninu, poškodené kusy okamžite vyhodíme. V záhrade prekontrolujeme stromy a kríky a pripravíme ich na zimu. Zo stromov postriasame zvyšky ovocia a plody, ktoré sú napadnuté škodcami, zlikvidujeme, aby sa nestali zdrojom nákazy pre budúcu úrodu. Mladé stromčeky poobaľujeme, aby ich v zime nepoškodila zver, chúlostivejším stromom a kríkom chránime korene tak, že ich zasypeme vrstvou zeminy. Jahody môžeme na zimu zakryť čečinou. Tieto dni sú mimoriadne vhodné aj na pečenie vianočného pečiva – malo by sa skvele vydariť… 😛 

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach