Lunárny kalendár od 30. januára

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 30. januára! 

Lunárny kalendár od 9. januára

Lunárny kalendár na 30. – 31. januára:

Mesiac je teraz v Rybách a to sú dni, keď sme citlivejší, viac premýšľame a analyzujeme – môže nás to priviesť k novým poznatkom. Takéto duševné naladenie môžeme pozitívne využiť pri meditáciách. V tieto dni nám dobre urobí prechádzka – po meste, či prírode – ak nemusíme, nikam sa neponáhľajme a nerobme si zbytočný stres. Ak máte deti, venujte sa im v tieto dni, skúste sa zahrať s nimi nejakú peknú hru, alebo podporte ich kreativitu a niečo spoločne vytvorte.

Zdravie a krása:

Telesne Mesiac ovplyvňuje chodidlá, prsty na nohách  a lymfatický systém. Ráno si vymasírujeme chodidlá na reflexnej podložke, počas dňa sa vyhýbajme dlhému státiu – osožná a uvoľňujúca je chôdza. Večer svojim nohám doprajeme teplý kúpeľ s morskou soľou a môžeme pridať aj éterický olejček. Ostriháme si nechty a zrohovatenú kožu na chodidlách si odstránime pemzou alebo špeciálnym hoblíkom či pilníčkom na túto partiu. Nakoniec si nohy vymasírujeme výživným krémom alebo nechtíkovým olejom. Pravidelný teplý kúpeľ nôh je vhodný aj pre všetkých, ktorým často premrznú chodidlá, alebo mávajú studené nohy. Na pleť si môžeme aplikovať výživné masky a krémy. V tieto dni si neumývajte vlasy. Pokiaľ ide o stravu, v týchto dňoch sa neodporúčajú strukoviny, čerstvé pečivo a ak je to možné, tak ani mliečne výrobky – mohli by sa prejaviť tráviace problémy, nafukovanie, či hnačky. Vhodné sú ľahko stráviteľné jedlá, ovocné šťavy, bylinkové čaje, ochutené medom či citrónom, listová zelenina. Ak si pripravujeme šalát,  nekrájajme ho, ale jeho listy trhajme na menšie kúsky – zachová si tak viac vitamínov. Dopriať si môžeme cestoviny, ryža, teľacie, hovädzie, či kuracie mäso, hovädzí či kurací vývar, môže byť losos, tuniak, makrely, sardinky. Nepreháňajte to s alkoholom, ani s pitím kávy. Nezabúdať na dostatočný príjem tekutín.

Záhrada a domácnosť:

Polievame izbové aj uskladnené balkónové rastliny, do misky na navlhčenú vatu si zasejeme žeruchu, aby sme mali cenný prísun vitamínov. Nezabúdajme pravidelne polievať. Ak máme uskladnené čakankové korene, vyberme z nich zopár, vložme ich na zvislo do vedra, obsypeme zeminou, mierne zalejeme a vedro zakryjeme tmavou fóliou. O 4 – 6 týždňov vyrastú na koreňoch bledé puky, z ktorých môžeme pripraviť chutný šalát. Musíme ich však uskladňovať v tme, aby nezhorkli. Takýmto spôsobom si môžeme pestovať čakanku až do marca. Ak nemrzne a je sucho, polievame aj stálezelené dreviny v záhrade.

Recept na pondelok: Toskánske cannelloni

Recept na utorok: Sendvič s tuniakom a syrom

 

 

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach