Lunárny kalendár od 30. marca

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 30. marca!

Lunárny kalendár od 21. marca

Lunárny kalendár na 30. – 31. marca:

Mesiac je teraz v znamení Býka a ten vyvoláva túžbu po pohodlí, pôžitkoch, ale aj po estetike. Ak máte potrebu niekam si vyjsť – či už na prechádzku a nadýchať sa čerstvého jarného vzduchu, vyberte sa so svojím partnerom alebo s človekom, ktorý vám je blízky. Tieto dni sú ideálne na to, aby ľudia, ktorí majú k sebe blízko, čo najviac času trávili spolu a aby si vychutnávali vzájomnú spolupatričnosť a všetko, čo ich spája na všetkých úrovniach.Ak sa pre niečo v týchto dňoch rozhodnete, vaše rozhodnutia budú stabilné a dlhotrvajúce.

Zdravie a krása:

Telesne Mesiac teraz ovplyvňuje zuby, uši, krk, mandle, štítnu žľazu a hlasivky. Tieto dni nie sú vhodné na operácie ani zákroky na uvedených častiach tela, preto aj prípadnú návštevu u zubára odložte radšej na iné dni. Napriek tomu, že je jar, dávajme si pozor na svoj krk a chráňme si ho pred chladom a prievanom, aby sme neprechladli. Na posilnenie imunity si varme čaj z echinacei, pri bolestiach hrdla kloktajme šalviovým odvarom (pomáha aj žutie šalviových listov), alebo vlažnou vodou, do ktorej sme pridali lyžičku sódy bikarbóny – urobme tak viackrát denne. Ak máme stuhnutú šiju a krčnú chrbticu, dobrou a rýchlou pomocou je teplý obklad.  Pomáha aj jemná masáž šije a ramien.V tomto období ľahšie priberáme, lebo Mesiac narastá, preto nejedzme žiadne ťažké, ani vyprážané jedlá.

Záhrada a domácnosť:

Ak ste v záhrade ešte doposiaľ mali nástielku okolo rastlín, je najvyšší čas ju odstrániť, aby sa pôda mohla prehrievať. Vysievame pór a zeler na predpestovanie priesad. Do skleníka alebo teplého pareniska vysievame reďkovku. V čase perigea (štvrtok o 14.40), ale ani 12 hodín pred týmto časom a 12 hodín po ňom, nič nesadíme a vôbec nemanipulujeme s rastlinami, lebo sú veľmi citlivé na poškodenie – teraz je totiž Mesiac najbližšie k Zemi. Po uplynutí perigea ešte stále môžeme sadiť do pripravených jám ovocné stromy, ale aj bobuľoviny a ozdobné dreviny. Dobre urobíme, ak ich ku koreňom prihnojíme kompostom. Je vhodný čas aj na založenie nového kompostu.

Bylinkovo – jabĺčkové kúzlo na privolanie lásky:

Ak túžite po láske a akosi stále nevie prísť do vášho života, skúste milé kúzlo, ktoré odporúčajú dobré čarodejky: Pripravte si pekné jabĺčko, zjedzte ho, ale ešte predtým povyberajte z neho všetky jadierka, dajte ich na bielu látku a nechajte v chládku vyschnúť. Potom ich posypte posekanou sušenou levanduľou, zabaľte do bieleho vrecúška a vložte pod vankúš, na ktorom spíte. Toto kúzlo by vám malo do života prilákať lásku, po ktorej túžite… 😈 

Recept na štvrtok: Rezance s ovčím syrom a slaninkou

Recept na piatok: Kuracie mäso so zeleninou a tofu

 

Pozor, špeciálna ponuka:

KÚZELNÉ RECEPTY NA ČAROVNÝ ŽIVOT

Ak ste pravidelnými čitateľmi Lunárneho kalendára a zaujímajú vás nielen čarovné a tajomné veci okolo nás, ale aj zvyky a obyčaje našich predkov, kúzla a triky, no a neohrdnete ani skvelými receptami s čarodejnými ingredienciami, určite sa vám bude páčiť aj knižka Kúzelné recepty na čarovný život! Môžete si ju kúpiť v kníhkupectve, alebo objednať práve TU:

[ninja_form id=9]