Lunárny kalendár od 4. decembra

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 4. decembra!

Lunárny kalendár od 17. novembra

Lunárny kalendár na 4. – 6. decembra:

Mesiac je teraz v znamení Vodnára – v tomto čase mnohí z nás sršia optimizmom, veselosťou a chcú všetko zvládnuť a veľa zmeniť – niektorí chcú dokonca meniť aj veci, ktoré vôbec meniť netreba. Nerobme radšej zmeny za každú cenu – radšej si všetko dobre premyslime…Svoje nadšenie a energiu však môžeme využiť na realizáciu a zvládnutie vecí a úloh, ktoré sme už dlho odkladali.

 

Zdravie a krása:

Telesne Mesiac vplýva na lýtka, päty, členky, predkolenie a žily. Dobrou prevenciou proti kŕčovým žilám je dostatok pohybu a vitamíny C a E. Dávajme si však pozor, aby sme v chladných a sychravých dňoch nepremrzli – ak sa nám to predsa len podarilo, doprajme si prvú pomoc – teplý vaňový kúpeľ s bazou. Pripravíme si ho tak, že dve plné hrste bazových kvetov povaríme v 3 litroch vody, necháme prevrieť, potom odstavíme z ohňa a necháme ešte 10 minút vylúhovať a scedíme. Scedený bazový odvar nalejeme do teplej vody vo vani a v kúpeli zotrváme aspoň 15 minút. Voda by mala byť taká teplá, ako znesieme. V tomto období jedávajme cibuľu, cesnak a orechy, popíjame bazovo – lipový čaj, čo veľmi pomáha pri chorobách z nachladnutia, alebo aj ako dobrá prevencia. Ak máme kŕčové žily, nohy si natierame tinktúrou z pagaštanu konského a muškátu ružového. Doprajme si tekvicové a slnečnicové semená, ktoré obsahujú zinok, potrebný pri stavbe cievnych stien. Záhrada a domácnosť: V záhrade pokračujeme so zazimovaním rastlín a v ochrane drevín – kmene stromov natierame latexom, vápenným mliekom, alebo obaľujeme pletivom. Pozornosť venujme aj skalke, kde vetvičkami čečiny pozakrývame stále zelené rastliny, ktoré sú síce mrazuvzdorné, ale pri jarnom slnku by sa im začala odparovať voda z listov a vyschli by, pretože z premrznutej zeme by ešte nemohli prijímať vlahu.

 

Lunárny kalendár na 7. – 8. decembra:

Mesiac je v tieto dni v Rybách a to znamená, že sme citlivejší – nielen na to, čo sa okolo nás deje, alebo ako sa ku nám správajú ľudia okolo nás, ale citlivejšie reagujeme aj na niektoré potraviny, alkohol, kávu, cigarety…

 

Zdravie a krása:

Ryby ovplyvňujú cjhodidlá, prsty na nohách, chôdzu a lymfatický sytém. Aby sme svojmu telu urobili dobre, ráno si nohy a chodidlá premasírujeme a striedavo vysprchujeme teplou a studenou vodou, potom si ich dôkladne natrieme krémom alebo zohriatym olejom. Keď môžeme, vyložíme si nohy počas oddychu vyššie od tela. Ak je nutné, že musíme dlhšie stáť na jednom mieste, skúsme aspoň prešľapovať, alebo robiť malé kroky dopredu a dozadu. Ideálna je chôdza. Teplo sa obliekame, zdravo sa stravujme a nepreháňajme to sa alkoholom, ani s cigaretami. Vhodný čaj na toto obdobie si pripravíme z 3 dielov šípok, 2 dielov vňate vresu, 1 dielu puškvorca, 1 dielu yzopu a 1 dielu ihlice.

 

Záhrada a domácnosť:

Nezabúdajme polievať izbové rastliny – ak sú miestnosti suché a veľmi vykúrené, rastliny môžu začať presychať – niekedy ich treba aj orosovať. Ak máme rastliny v chladných miestnostiach, polievanie rastlín obmedzíme, ale dávame pozor, aby substrát v črepníkoch nevyschol.

Recept na nedeľu: Kuracie prsia plnené hermelínom

Recept na pondelok: Zemiakovo-cibuľové fašírky

Recept na utorok: Tradičný “bread and butter pudding”

Recept na stredu: Zapečené zemiaky s bryndzou

Recept na štvrtok: Kapustové strapačky

 

Pranostiky na december:

♥ Aký je december, taký je jún.

♥ Studený december, skorá jar.

♥ Po svätej Barbore daj pozor na uši.

♥  Aké je počasie na Barboru, také býva až do Vianoc.

♥ Keď je na svätého Mikuláša počasie peknô, v januári pole je bielo.

♥ Ak na Mikuláša prší, zima hodne kruší.

 

Kúzlo na vyliečenie:

Ak vás, alebo vašich blízkych, trápi choroba, dajte si do aromalampy dve kvapky santalového oleja – pomôžu vám vyliečiť sa…