SPÄŤ
Ezoterika

Lunárny kalendár od 7. augusta

Od: Jana Vančová 7.8.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 7. augusta!

Lunárny kalendár

 

Lunárny kalendár na 7. – 8. augusta:

Mesiac je vo Vodnárovi, čo vzbudzuje túžbu po zmene, originalite a zmenách. Okrem toho, máme spln! Tí, ktorí sú nezadaní, majú šancu sa v tieto dni zoznámiť so zaujímavým a atraktívnym človekom, ktorý by sa mohol stať ich partnerom…  Nové nápady sa nebojte predostrieť a zrealizovať 7. a 8. augusta. Pomáhajte tým, ktorí vašu pomoc potrebujú, večer sa vyberte na prechádzku s partnerom a ak máte psíka, nezabudnite ho zobrať so sebou a urobiť mu radosť z letného večera, keď je Mesiac v splne…
Ak ste na cestách, dávajte si pozor – v čase mesačného splnu bývajú ľudia nepozornejší a býva viac nehôd.

 

Zdravie a krása:

V tieto dni Mesiac vplýva na naše nohy – najmä na lýtka, päty, členky a žily. Nohy zbytočne nezaťažujme a ak sa vyberieme na prechádzku, nemala by byť veľmi náročná. Ak nie sme v dobrej kondícii, mali by sme si odpustiť aj behanie. Tí, ktorí majú kŕčové žily, mali by večer dopriať relaxačný kúpeľ svojim nohám. Vhodný je príjemne teplý kúpeľ s morskou soľou, alebo s pridaním odvaru z medovky a nechtíka (z každej bylinky zoberieme za hrsť, vhodíme do vriacej vody, povaríme asi minútu a potom vlejeme do kúpeľa. Po kúpeli si nohy zľahka natrieme ľubovníkovým olejom. Vhodné je aj chladivé mazanie s výluhom z pagaštanu konského. Keďže v dňoch Vodnára a navyše ešte aj v čase splnu bývame roztržitejší, mali by sme večer tráviť v príjemnej atmosfére a venovať sa napríklad svojim záľubám, dobrej knihe, či pozrieť si dobrý film. Upokojme svoju myseľ – popíjajme čaje z repíka, nechtíka či prasličky.
Ľubovníkový olej si môžete pripraviť aj svojpomocne: Do fľaštičky s mandľovým, olivovým alebo slnečnicovým olejom nasypeme 2 polievkové lyžice nadrobno nasekaného ľubovníka a necháme 14 dní vylúhovať. Potom scedíme. 

Záhrada a domácnosť:

Ak pestujeme karfiol a brokolicu, v týchto dňoch môžeme okopávať záhony. Neskôr, keď Mesiac bude ubúdať, môžeme ich pohnojiť, aby dobre rástli – nezabúdajme na dostatok vlahy. Len čo sa karfiolu vytvorí ružica, zviažeme nad ňou vonkajšie listy, aby bola chránená. Nezabúdajme ani na polievanie ostatných rastlín, vrátane izbových. V týchto dňoch môžeme umývať podlahy, police a okná aj miestnostiach, ktoré sú zle vetrané – všetko dobre vyschne a v miestnostiach neostane vlhkosť.

womangalérie VŠETKY