Lunárny kalendár od 7. mája 2014

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní, v akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Sledujte lunárny kalendár…

Lunárny kalendár od 7. mája 2014

 

Lunárny kalendár od  7. – 8. mája:

Mesiac je v znamení Leva a Lev nám dáva odvahu, silu, tvorivosť a optimizmus. Lev ovplyvňuje srdce, cievy, chrbát a bránicu. Chrbátu po tieto dni dobre urobí masáž a vhodný relax. Čínska medicína radí v máji posilňovať srdce. Doprajte si vitamín C, ktorý stimuluje aj nadobličky. Tieto produkujú 20 vitálnych hormónov. Doprajte si paradajky, ktoré sú zdrojom lykopénu, jedného z najdôležitejších potravinových karotenoidov, potrebného pre srdce a krv, ale aj vitamínov B a C.  Povzbudíte aj činnosť mozgu, posilníte srdce, tvorbu hormónov a draslíka a upraví sa vám krvný tlak. Ak sa na vašom jedálničku budú objavovať aj paradajky, ktoré sú tepelne upravené, urobíte pre svoje zdravie ešte viac.  Ľudia s jemnými vlasmi by tieto dni mali využiť na úpravu strihu – vlasy budú lepšie rásť a budú hustejšie.

Záhrada a domácnosť:

Prekyprime všetky záhony, semienka buriny síce takto dostanú impulz rásť, ale burinu potom ľahko vytrháme, keď bude Mesiac v znamení Kozorožca a bude ubúdať.  Takto sa buriny zbavíme na dlhý čas. V skleníku môžeme rozsádzať sadenice rajčín, uhoriek a paprík. Kvety hlohu, ktoré si v týchto dňoch nazbierame, majú lepší účinok na srdce a problémy s krvným obehom.

Lunárny kalendár od 9. – 10. mája:

Mesiac je v znamení Panny a Panna ovplyvňuje pankreas, tenké a hrubé črevo, aj trávenie. Ak ráno nalačno vypijeme pohár odstátej vody, povzbudíme všetky telesné funkcie, pričom naše telo je schopné sa samo uzdraviť. Doprajme si celozrnný chlieb, ryžu, zemiaky a výrobky z obilnín.  Ak každý deň skonzumujeme aspoň  5  malých porcií surovej zeleniny a ovocia, urobíme veľa v prevencii nádorových ochorení. Po tieto dni dobre padne aj prechádzka. Ak si dáte v týchto dňoch upraviť účes, dlhšie vám vydrží. V týchto dňoch je dobré aj farbiť vlasy alebo ich upraviť trvalou onduláciou.  Piatok je vhodný deň na praktické činnosti, ale aj na dokončovanie aktivít. Môžu sa vám podariť zrealizovať veci, ktoré sa po iné dni nedali zvládnuť. Námaha v týchto dňoch veľmi nezaťaží organizmus a nebudeme cítiť únavu.

Záhrada a domácnosť:

Sobota takisto prinesie produktívnu a činorodú atmosféru, ktorú môžeme využiť pri domácich prácach, opravách, ako aj pri práci v záhrade.

Lunárny kalendár na 11. mája:

Váhy ovplyvňujú obličky, čistenie krvi a rovnováhu telesných tekutín. Znížte spotrebu soli a doprajte si veľa tekutín – najmä medzi jedlami. Ak chcete povzbudiť obličky, masírujte si chodidlá – reflexné zóny obličiek (uprostred chodidla na vnútornej strane a smerom k päte). Aj keď už slniečko hreje, nepodceňujte možnosť prechladnutia, ktoré sa v týchto dňoch môže prejaviť na citlivých obličkách a močovom mechúre.

Záhrada a domácnosť:

Pripravujeme záhony na letničky – v tomto období môžeme sadiť už takmer všetky druhy. V teplejších oblastiach môžeme sadiť už aj hľuzy georgín. Ak sadíme vysoké druhy, nezabudnime už rovno aj zatĺcť do zeme oporný kolík. V chladnejších oblastiach radšej ešte so sadením georgín počkajme, kým sa pôda prehreje. Na zatienené miesta môžeme posadiť frézie.