Lunárny kalendár od 7. novembra

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní, v akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Sledujte lunárny kalendár…
 
Lunárny kalendárLunárny kalendár od 7. – 8. novembra: Sobota i nedeľa budú priať odvážnym a  tak trochuaktívnym ľuďom – a to po všetkých stránkach, aj v oblasti citov. Napriek všetkému, mali by sme si všetko, čo chceme podniknúť, najprv dobre premyslieť, aby sme svoje plány neprekombinovali. Nedeľa bude plná dobrej nálady.
 
Zdravie a krása: Mesiac vstupuje do znamenia Váh, čo znamená, že by sme mali byť v psychickej i fyzickej harmónii. Keďže Mesiac ubúda, môžeme si dovoliť aj tak trochu “zhrešiť, takže môžeme si dopriať aj výdatnejšie a trochu mastnejšie jedlá.  Čo tak napríklad taký ovocný pohár so šľahačkou alebo dobrý zákusok? 🙂 Telesne Mesiac teraz ovplyvňuje obličky, močový mechúr a oblasť bokov, čo znamená, že by sme si mali dávať pozor na prechadnutie týchto častí.
Rozmaznávajte trochu svoje telo a doprajte mu voňavý kúpeľ, píling a následnú masáž alebo aspoň dokonalú hydratáciu pokožky telovým mliekom, olejom alebo krémom.
 
Záhrada a domácnosť: Pripravujme sklaku, trvalkx a citlivé dreviny na prezimovanie. To isté platí o jazierkach, kde treba tiež zazimovať citlivé rastliny – z plytších jazierok prenesme rastliny do pivníc s nižšou teplotou alebo do hlbších jazierok, pripravme na zimu aj zavlažovanie, vyvetrajme dôkladne pivnice a ak je suché počasie, tak aj matrace a prikrývky – možno to už tohto roku ani viackrát nestihneme, pretože sychravé jesenné počasie nám to asi viackrát nedovolí.
 
Lunárny kalendár na 9. novembra: Pondelok je vhodný na zásahy do pleti, ako aj na jej skrášlenie. V tento deň všetky tieto zásahy dobre vníma a rýchlo sa z nich zotavuje. Vhodný čas aj na permanentný mejkap.
 
Zdravie a krása: Stále si dávajme pozor na prechladnutie močových ciest. Striedavo si pripravujme čaje z prasličky, ihlice tŕnistej, zklatobyle alebo vresu. 
 
Záhrada a domácnosť: Je vhodný čas na uskladnenie sezónnych vecí do skríň, aby tam prečkali zimu. Ak ich neohrozovali mole, nezabudnite medzi oblečenie vložiť vrecúška so sušenou levanduľou. Zostrihajte odkvitnuté výhonky ruží a pri koreňoch ich nahrňte zeminou, suchým lístím a čečinou. Výhonky ruží skracujeme až na jar. Ak pestujeme bytové azalky, dbajme, aby ich pôda bola dostatočne vlhká. Aby korienky azaliek mali dostatok vlahy, namočme ich dvakrát do týždňa na krátky čas do odstátej vody.
 
Pranostiky o počasí:
 
 • Ak je na Sviatok Všetkých svätých leto, na Martina býva zima.
 • Ak nepríde sneh na Sviatok Všetkých svätých nocou, príde na svätého Martina s plnou mocou.
 • Svätý Martin chodí na bielom koni, ak príde na sivom koni (hmly), bude zima striedavá, ak na žltom (sucho), príde tuhá zima.
 • Keď je pekne na Ondreja, celý rok na všetky sviatky bude pekne.
 • Keď na sv. Ondreja sneží , sneh si dlho poleží.
 • Aký je november, taký bude nasledujúci máj.
  Studený november – zelený január.
  Ak kvitnú v novembri stromy, bude zima trvať až do mája.
  Keď na podzim bolo mnoho hmly, bude veľa snehu.
  Snehy novembrové, decembrové, januárové zostanú.
  Keď dlho lístie nepadá, tuhá zima sa prikráda.
  Keď noc na Všechsvätých mrazivá, bude zima teplivá, keď je dážď, tak treba za pec vliezť.
  Na svätéhu Huberta ide teplo do čerta
  Ak hus o Martine už po ľade chodí, zas okolo Vianoc v kaluži sa brodí.
  Po Martine už zima nežartuje.
  Ak je na Martina hmlisto, bude mierna zima isto.
  Na svätého Martina slnečno – bude dlhá zima.
  Martin sa nám pocikal – ak aj Ondrej, nebudeme mať v zime snehy. (To znamená, že ak na Martina a Ondreja prší, nebude v zime sneh:-)
  Ak svieti na Martina slnce jasné, to tuhú zimu znamená.
  Keď padá sneh na Martina, aj Veľká noc príde na bielom koni.
  Keď na Martina list zo stromu neopadol, môžeme čakať tuhú zimu.
  Ak príde Martin na bielom koni, metelica metelicu honí.