SPÄŤ
Ezoterika

Lunárny kalendár od 8. októbra 2017

Od: Jana Vančová 8.10.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 8. októbra!

Lunárny kalendár

Lunárny kalendár na 8. – 9. októbra:

Mesiac je v znamení Býka a to vyvoláva túžbu po pôžitkoch, pohodlí a estetike. Na tieto dni je vhodné naplánovať si nejaké kultúrne podujatie, ideálne je príjemné stretnutie s priateľmi alebo s rodinou. Ideálne dni aj na pohodu vo dvojici – urobte si dobrú večeru, alebo si na ňu zájdite, doprajte si dobré vínko, alebo sa vyberte na ochutnávku vín. ♥ Na zoznámenie sú veľmi vhodné dni 9. – 10. októbra. ♥

Domáce práce, ktoré si vyžadujú šikovnosť, zvládnete 8. októbra. Pokiaľ ide o záležitosti týkajúce sa práce, snažte sa 8. a 9. októbra vyhnúť konfliktom.

Zdravie a krása:

Mesiac v Býkovi ovplyvňuje oblasť krku, štítnu žľazu, mandle, uši a zuby. Ak sa vyberiete niekam na prechádzku, určite sa nezabudnite teplo a primerane obliecť a najmä si chráňte krk a uši – v týchto dňoch veľmi ľahko prechladneme a sme citlivejší na prievan. Nezabudnime teda na teplý šál, či šatku okolo krku a na čiapku alebo kapucňu, pretože práve počas týchto dní môžeme získať veľmi nepríjemné ochorenia… Pomasírujme a uvoľnime si krk – najmä krčné stavce. Ideálne cvičenie na uvoľnenie krčného svalstva: Krútime hlavou niekoľkokrát doprava a niekoľkokrát doľava. V prípade , že nám krvácajú ďasná, kloktajme si ich šalviovým alebo rumančekovým odvarom. Ak je krvácanie z ďasien intenzívnejšie, použime propolisovú tinktúru alebo olejček z grepových jadierok. Na zlepšenie dychu sa odporúča žuť semienka anízu, feniklu alebo plodov borievky. Pri bolestiach hrdla takisto pomáha kloktanie šalviovým alebo rumančekovým odvarom. Mnohí nedajú dopustiť  na kloktanie vlažnou vodou, do ktorej sme pridali malú lyžičku soli (viackrát denne). Stres môžete odplaviť dychovými cvičeniami.  V prípade, že chcete urobiť niečo preto, aby vaša pleť bola čistá a žiarivá, doprajte si 8. októbra čistiacu masku. Nové účesy budú dobre držať,ak si necháte vlasy ostrihať 8., 9, alebo 10. októbra.  Na zvýšenie imunity si môžeme variť čaje z lipy, šípok, brezových listov a nechtíka.

Záhrada a domácnosť:

Pokračujeme v zbere zeleniny a ovocia, ktoré sú vhodné na konzervovanie, či ďalšie spracovanie. Ak pestujeme čierny koreň a pór, môžeme ich nechať vonku na záhonoch aj počas zimy. V prípade, že nie sú silné mrazy, vydrží vonku aj petržlen. V pondelok o 7.52 je Perigeum, keď je Mesiac najbližšie k Zemi – v tomto čase (ani 12. hodín pred ním a 12, hodín po ňom) nič nesadíme, ani nemanipulujeme sa rastlinami, lebo by sa im poškodili korienky!

womangalérie VŠETKY