Lunárny kalendár od 9. augusta

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 9. augusta!

Lunárny kalendár od 21. marca

Lunárny kalendár na 9. – 11. augusta:

Mesiac je v Rybách a v tieto dni bývame citlivejší ako inokedy. Vhodný čas na zamyslenie a meditáciu – môžeme prísť k novým poznatkom. Romantické chvíle s partnerom môžete zažiť v prírode 9. a 10. augusta.

Zdravie a krása:

Telesne Mesiac vplýva na chodidlá, prsty na nohách a na lymfatický systém. Svojmu zdraviu dobre urobíme, ak si zvykneme používať akupresúrnu podložku. Ak namietate, že nebudete mať na ňu čas, aby ste ju používali, dajte si ju do kúpeľne pred zrkadlo a prešľapujte na nej ráno, pri rannej hygiene, alebo kedykoľvek, keď si pôjdete umyť ruky – budete tak stimulovať činnosť svojich vnútorných orgánov. Ak máte trochu čas, urobte si kúpeľ nôh s pridaním morskej soli alebo inej príjemnej prísady, ak ste na dovolenke, alebo máte doma trávnik, privstaňte si a prejdite sa ráno naboso orosenou trávou. Nášmu zdraviu i nohám skvele padne aj brodenie v čistom potoku – najlepšie tak, aby sme mali lýtka ponorené. V prípade, že nemáme ani trávnik, ani vhodný potok nablízku, sprchujme si nohy striedavo teplou a studenou vodou. Striedavo popíjame čaje z jahodového a ríbezľového listu, z mäty, či ostružiny. Ak máme problémy s potením nôh, kúpeme si ich v šalviovom odvare.  Depiláciu a pedikúru si naplánujte 9. a 10. augusta.V prípade, že máme problémy s bradavicami či kurími okami na nohách a robíme akúkoľvek procedúru na ich odstránenie, robíme tak len po nov mesiaca. Potom procedúru prerušíme a pokračujeme zase až v čase, keď bude Mesiac ubúdať.

Záhrada a domácnosť:

V prípade, že prší, alebo aspoň občas poprší, vyberte sa na huby. Ak by ste však chceli huby alebo akúkoľvek zeleninu či ovocie nakladať, nerobte to v tomto čase, pretože všetko sa rýchle kazí a ľahko chytá plieseň. Dôkladne polievajte záhradu aj kvety v kvetináčoch. Hnojíme, okopávame a zalievame listovú zeleninu. Okolo stromčekov a ovocných kríkov môžeme nastlať hrubšiu vrstvu trávy, strihaním okrasných kríkov teraz podporíme ich rast do šírky. Urobíme ochranné postreky proti škodcom, ktorí poškodzujú nadzemné časti rastlín. Ak máme biozáhradku, môžeme skúsiť na tento účel maceráty zo žihľavy, kostihoja, či prasličky.

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach