SPÄŤ
Ezoterika

Mágia rastlín

Od: Jana Vančová 31.1.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Aj rastliny majú svoju moc – o tom niet pochýb

Naučte sa vyznať sa v ich účinkoch…

Zelenec chocholnatý (Chlorophytum comosum)

Rastlina s úzkymi zelenými listami, niekedy s bielymi fliačikmi a s drobnými bielymi kvetmi, je vhodná na každú príležitosť a do každej izby. Je to nenáročná rastlina, ktorá chráni obyvateľov pred mnohými druhmi bytových jedov. Hodí sa teda aj do kancelárií. Ak sa chcete ochrániť pred duchovným zmätkom a zachovať si vyrovnanú myseľ, mali by ste túto rastlinu rozhodne pestovať.

Mágia rastlín

Papradie

Takisto chráni obyvateľov izby pred akýmikoľvek škodlivými vplyvmi. Okrem toho, má mimoriadne ochranné účinky aj na deti a bábätká. Papradie je aj tradičnou rastlinou čarodejnej záhradky a je považované za rastlinu, ktorá prináša šťastie a ochranu. Ochraňujú ho vraj dobré víly a elfovia, pretože vraj prináša neviditeľnosť.

Kaktusy 

Nikdy si ich nedávajte do spálne, pretože by váš ľúbostný život mohol nečakane ochladnúť. Jedine, že by ste potrebovali trochu upokojiť  príliš náruživého milenca 😈
V tom prípade urobíte dobre, ak mu podarujete kaktus!

Kaktus však môže byť aj veľmi užitočný a môže pôsobiť aj ako ochranca vašej domácnosti – stačí, ak si na na každú svetovú stranu postavíte jeden kaktus – s výnimkou spálne!

Fikus

Ocenia všetci, ktorí túžia po pokojnom spánku a nerušenom nočnom pokoji. Okrem druhu Ficus Benjamini sú vhodné všetky druhy kaučukovníkov.

Palmy

V byte či dome posilňujú ducha a pomáhajú pri meditáciách a náboženských rituáloch.

Brečtan

Či už ťahajúci sa po stene, alebo posadený v črepníku a umiestnený v izbe, je takisto skvelý bodyguard, ktorý vás bude chrániť pred všetkým zlým.

Aloe vera

chráni domácnosť pred nevítanými hosťami a votrelcami, ako aj pred všetkým, čo by mohlo narušiť rodinný pokoj a harmóniu. Preto je vhodné umiestniť ju pri vchodových dverách, alebo do okna, ktoré smeruje na ulicu.

Tulipány

Vysaďte ich do záhrady, alebo do debničky na okno, ak máte problém s peniazmi. Vaša finančná situácia by sa vraj mala čoskoro zlepšiť.

Rezané kvety

Nemajú žiaden výrazný pozitívny vplyv, pretože tým, že sú odrezané, odrezal sa aj prísun energie, ktorú by nám mohli dať.

Medovka

Zavesená nad posteľou odháňa nočné mory a pomáha zmierňovať žiaľ za zosnulými. Ak kytička alebo venček z medovky visí nad vchodovými dverami, bráni zlu, aby vošlo do domu. Okrem toho, pomáha proti urieknutiu, kliatbe a závisti. Je jednou z najsilnejších rastlín proti negatívnej energii v dome.

Levanduľa

Jej vôňa pôsobí proti bolestiam hlavy, má liečivé a upokojujúce účinky na dušu, zaháňa negatívnu energiu a úzkosť.

Polievanie magických rastlín

Magické rastliny polievajte zásadne vodou z krhličky, do ktorej vložíte priezračný kryštál.

womangalérie VŠETKY