Malá novoročná veštiareň

Počuli ste už niekedy o tom, že podľa toho, na aký deň v týždni pripadne Nový rok, možno vyveštiť niektoré dôležité fakty o tom, čo nás v tom roku čaká? No tak schválne. Pozorujte a porovnávajte a čítajte, čo vám prezradí malá novoročná veštiareň!

novoročná veštiareň

Pondelok

Ak Nový rok oslavujeme v pondelok, veľa dobrého to vraj neveští. Čakajú nás samé neplechy: krutá zima, daždivá jar, veľké záplavy, povodne a choroby…

Utorok

V prípade, že Nový rok pripadne na utorok, veští to síce krutú zimu, ale úroda vraj bude dobrá. Bude to hojný rok.

Streda

Ak je Nový rok v stredu, môže to znamenať, že bude v podstate priaznivý. Má byť dostatok hrozna, a teda aj vína, ale býva to zlý rok pre včely, pretože vtedy ich sužujú choroby.

Štvrtok

V prípade, že Nový rok pripadne na štvrtok, zima by mala byť mierna, ale na jar budú silné vetry a víchrice. Leto prichádza zavčasu a býva pekné, slnečné. Stromy mávajú dostatok ovocia a darí sa aj obiliu.

Piatok

Keď Nový rok pripadne na piatok, neveští to zvyčajne nič dobré. Ťažký rok, napätie, násilie, rôzne rozbroje a dosť často aj vojny…

Sobota

Ak Nový rok pripadne na sobotu, veští to vraj, že bude málo obilia, drahý chlieb, ale dariť by sa malo ovociu a zemiakom.

Nedeľa

No a ak Nový rok pripadne na nedeľu, môžeme sa tešiť na miernu zimu, rýchly nástup jari a leta, ale pomerne veterný rok, často aj s mimoriadne silným vetrom.

Nuž uvidíme… 🙂