SPÄŤ
Ezoterika

Potrebujete dobiť energiu?

Od: Jana Vančová 12.6.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Napriek tomu, že onedlho nám na dvere zaklopká leto, stále máte pocit, že sa akosi  neviete zbaviť jarnej únavy a prebrať sa k životu? Chýba vám potrebná energia  a zdravá radosť zo života? Tu je zopár dobrých rád, ako sa opäť dostať do formy!

bylinky

Ak sa vám ráno nechce z postele, cez deň sa vám zíva, máte náladu pod psa a popoludní už padáte od únavy, rozhodne s tým treba niečo urobiť. V prípade, že dôvodom nie sú zdravotné problémy, možno pomôžu tieto životabudiče:

Domáci miláčik

Možno by pomohlo, keby do vašej domácnosti bolo trochu živšie –  a čo keby ste to skúsili s domácim miláčikom? Psík, mačka, kanárik, zajačik alebo iné domáce zvieratko vás určite rozveselia. S psíkom, navyše, bude treba chodiť pravidelne na prechádzky, takže o pohyb na čerstvom vzduchu určite nebude núdza, ani o zábavu. Zábavné chvíle možno prežiť aj s mačkou, alebo s dvomi mačiatkami, ktoré určite prinesú do vašej domácnosti riadnu dávku života, aj humoru – stačí ich pozorovať pri šantení a chvíľka pri káve či čaji môže byť ešte príjemnejšia… 😛 

Bylinky a kvetinky

Samozrejme, domáce zvieratko nie je riešením pre každého. Okrem iného aj preto, že si vyžaduje aj primeranú starostlivosť, čo nie je možné a vhodné pre každého. Ak napríklad častejšie cestujeme, mohol by s tým byť problém. Skúste si však do svojej domácnosti priniesť trochu života pomocou byliniek a okrasných rastlín. Určite potešia pestrofarebné kvety a čerstvé bylinky , ktoré  pekne voňajú a kedykoľvek, keď okolo nich prejdeme a trochu pomrvíme medzi prstami, ovanie nás príjemná aróma. Okrem toho, môžeme ich zužitkovať pri príprave jedla, vždy budeme mať čerstvé bylinky poruke a ak sa o ne budete dobre starať, pohľad na čerstvé, zdravé a bujne rastúce bylinky vás bude nabíjať novou energiou. Nepotrebujeme ani záhradu, stačí balkón,terasa alebo hoci aj parapetná doska.

Staré a nepotrebné veci vás  tiež oberajú o energiu!

Aj vy patríte k tým, čo sa nevedia za nič na svete rozlúčiť so starými vecami? Máte domácnosť zaplavenú rôznymi maličkosťami , ktoré ste dostali pri rôznych príležitostiach od rôznych ľudí, alebo ste si ich priniesli ako suveníry z dovoleniek? A okrem toho máte v skriniach plno oblečenia, ktoré už vôbec nenosíte a nemáte si kam uložiť nové? Nájdite si čas a vyhoďte všetko nepotrebné. Uvidíte, že sa vám uľaví a pocítite nový príval energie! Ak ide o rôzne malé hračky či vecičky, ktorých sa nechcete vzdať, uložte ich starostlivo do škatúľ a odložte na miesto, kde nebudú zavadzať a chytať prach. Nemusíte mať predsa všetko stále na očiach! 😛 

womangalérie VŠETKY