Tajná reč bolesti tela

Keď duša potrebuje pomoc, telo môže reagovať bolesťou…

Aj vám sa možno občas stáva, že vás znenazdajky rozbolí hlava, koleno, chrbtica, ramená, či iné časti tela… Neviete, prečo je to tak, ale napriek tomu uvažujete nad tým, že asi bude treba užiť tabletku? To však nie je práve ten najlepší spôsob. Tieto bolesti totiž môžu signalizovať napríklad to, že nás niečo trápi, alebo aj to, že neustále žijeme v strese. Áno, je to tak – niektoré bolesti môžu naozaj súvisieť s tým, že naša duša “plače” a doslova volá o pomoc. Samozrejme, nemusí to tak byť vždy, ale určite to stojí za povšimnutie:

Keď nás bolí hlava…

Ak nás často bolieva hlava, dôvodom môže byť neustále a dlhodobé napätie, strach a obavy, ako niečo dopadne, ale často aj úplne zbytočný zhon kvôli veciam, ktoré možno ani nestoja za to. Skúsme si nájsť každý deň aspoň chvíľočku času na seba, uvoľnime sa , zhlboka a pomaly dýchajme a usilujme sa aspoň na krátky čas zabudnúť na starosti. Naučme sa odpočívať a nevyčítajme si stále niečo. Dožičme si  ten malý luxus a doprajme si dostatok spánku.

Keď nás bolia ramená…

Ak vás bolia ramená, môže to znamenať, že si – obrazne povedané – beriete veľa starostí na svoje plecia a že ste pod veľkým tlakom. Možné je aj to, že niekto vo vašom okolí na vás stále tlačí a straší nejakými smutnými víziami alebo termínmi. Bolesť v ramenách sa vyskytuje často aj vtedy, ak sa nevieme rozhodnúť a práve to nás tlačí ako bremeno, ktorého sa nevieme zbaviť. Dobre urobíme, ak sa o svoje problémy s niekým podelíme a môžeme sa vyrozprávať človeku, ktorému dôverujeme – vtedy pocítime úľavu.

Keď nás bolí krčná chrbtica a šija…

Patríte k tým, ktorí ťažko odpúšťajú? Neviete odpustiť niekomu, kto vás sklamal, ublížil vám, alebo vás nebodaj zradil? Alebo dokonca neviete odpustiť niečo sami sebe? Toto všetko by mohlo byť dôvodom toho, prečo vás trápi krčná chrbtica – naučte sa odpúšťať ostatným i sebe a je možné, že sa vám uľaví. Nehľadajte za všetkým hneď úmysel – vo väčšine prípadov vám ľudia možno ani nechceli ublížiť, ale situácia sa mohla vyvinúť vo váš neprospech. A možno by pomohlo aj to, ak prestanete byť na seba tak prehnane nároční.

 

Keď nás bolí horná časť chrbtice…

Toto sa stáva vtedy, ak nám veľmi chýba niekto blízky. Naše podvedomie vysiela signály, že sa cítime byť nemilovaní a to nás často vedie k tomu, že sa máme sklony uzatvárať sami do seba. Nemali by sme to však robiť – buďme otvorenejší a priateľskejší. Ak sa nám niekto páči, nedusme to v sebe, ale dajme mu to najavo – život je predsa taký krátky…! Nebojte sa stretávať sa s ľuďmi a spoznávať sa – nemusí to byť hneď záväzné, ale určite sa vám uľaví.

Keď nás bolí dolná časť chrbtice a bedrá…

Táto bolesť by mohla nasvedčovať tomu, že sa často trápite kvôli peniazom a že vás prenasleduje strach z nedostatku. Prvá pomoc by mala byť taká, že by ste mali robiť niečo, čo vám prináša radosť a do čoho by ste mohli vložiť seba samého a celú svoju dušu. Toto by vám malo priniesť nielen uspokojenie, ale aj financie, ktoré tak bytostne potrebujete. Nezabudnite si však nechávať dostatok času na krásne veci života, ktoré sú zdarma…

Aby chrbát nebolel

Keď nás bolia lýtka…

Cítiť neistotu a bolesť v lýtkach nie je vôbec príjemné a tak aj bolesť v lýtkach môže signalizovať neistotu a strach zo zmeny – či už v zamestnaní, v živote, alebo jednoducho obavy z nových vecí, keď sa nám napríklad nechce zmeniť zabehnutý spôsob života a bojíme sa skúsiť niečo nové. Možno by pomohlo, keby sme sa tak veľmi prestali báť všetkého nového, keby sme zmeny vnímali ako šance zmeniť niečo k lepšiemu a keby sme tak dlho neodkladali niektoré dôležité rozhodnutia.

Keď nás bolia holenné kosti…

Ak nás často bolia holenné kosti, môže to znamenať, že sme citovo preťažení. Prečo? To už by mal vedieť každý sám – dôvodom môžu byť majetnícky sklony voči partnerovi, žiarlivosť, či snaha viac ho kontrolovať a ovládať. Nič z toho však nie je dobre – mali by sme sa snažiť o väčšiu psychickú pohodu a najmä viac dôverovať svojmu partnerovi.

Keď nás bolia kolená…

Častá bolesť kolien môže byť signálom toho, že si myslíme, že všetko by sa malo riadiť podľa nás a keď nadriaďujeme svoje záujmy nad záujmy ostatných okolo seba. Dobre sa porozhliadajte okolo seba a buďte pozornejší k ľuďom navôkol – určite aj oni potrebujú občas pomoc a dobre im padne, ak im ju ponúknete.

Keď nás bolia členky…

V prípade, že nás často bolia členky, môže to znamenať, že sa neustále staráme o druhých, pričom na seba takmer vôbec nemyslíme a nedoprajeme si žiadne potešenie – seba skrátka odkladáme až “na potom”. Doprajme si aj nejaké potešenie, urobme niečo len tak – sebe pre radosť a naplánujme si niečo pekné!

Keď nás bolia chodidlá…

Ak sa nám stáva, že nás často bolia chodidlá, môže to signalizovať nechuť a nezáujem ísť ďalej. Možno máme strach a obavy z nového života, z toho, čo nás čaká a nevidíme v tom žiadny zmysel… Pomáha hľadať v živote malé radosti a vychutnávať si príjemné chvíle, chute, vône. Niekedy nám môže pomôcť aj zaujímavá záľuba. Skrátka, snažme sa naplniť svoj život niečím, čo nás bude tešiť.

Keď nás bolia lakte…

Ak nás často bolievajú lakte, môže to znamenať, že vynakladáme veľkú námahu voči tomu, aby sme sa ubránili nejakým životným zmenám – nechceme prijímať nové veci a niekedy vydávame veľa energie na to, aby sme bojovali s niečím, čo nie je možné zmeniť. Nechajte veci plynúť – všetko bude tak, ako má byť…

Keď nás bolia ruky v zápästí…

Možno sa až príliš uzatvárame do svojho sveta a bránime sa kontaktom s ľuďmi – a pritom tak veľmi túžime po dotykoch, priateľstve a rozhovoroch s ľuďmi, s ktorými by nám bolo príjemne. Nesmerujte k osamelosti, ale urobte niečo v záujme toho, aby ste niekoho vpustili do svojho sveta – napríklad si naplánujte nejaký program s blízkou osobou, alebo sa vydajte na zaujímavé podujatie a nebráňte sa nadviazať rozhovor s novými ľuďmi – možno to bude obojstranne zaujímavé a získate nových priateľov.