Upír vo vašej blízkosti? Odhaľte ho a bráňte sa!

Energetickí upíri sú všade okolo nás. Po kontakte s nimi sa cítime vyčerpaní a bez sily…

Máte pocit, že sa s vami po stretnutí s určitými ľuďmi niečo čudné deje? Cítite sa vyčerpaní, vyšťavení a bez energie? Alebo vás dokonca rozbolí hlava, či je vám nevoľno? Venujte pozornosť svojim pocitom a nesnažte sa ich ignorovať, či riešiť tabletkou. Niekedy stačí aj telefonický rozhovor s takýmto človekom a vy ste so svojimi silami na dne! Aj to môžu byť jasné znaky toho, že máte vo svojej blízkosti energetického upíra.

Váš pocit je dôležitý!

Predstavovať si upíra takého, akého poznáme z filmov alebo kníh, by bolo veľkým omylom! Novodobí upíri, ktorí vám doslova odsávajú energiu, môžu pôsobiť dokonca veľmi priateľsky a často aj príťažlivo. Dokážu vás zaujať a môžu vás priťahovať – dokonca sa môže stať, že istý čas budete vzájomne vyhľadávať jeden druhého. Až do istej chvíle: Presne dovtedy, kým si začnete uvedomovať, že sa s vami začalo diať niečo veľmi čudné. Ak ešte stále netušíte, čo máme na mysli, tak trochu napoviem:

Jednoducho si po kontakte s týmito ľuďmi začnete uvedomovať, že ste úplne vyčerpaní, vyšťavení, bez energie a sily, ale neraz aj smutní, vystrašení, podráždení, či zmätení. Je jedno, či ste s takýmto človekom v osobnom, či telefonickom kontakte – príznaky sú podobné, cítime sa zle. Prečo je to tak? Preto, lebo vo vašej blízkosti sa vyskytol upír. A vy, pokiaľ ešte nič netušíte, ste sa stali jeho korisťou, alebo – ak ste už niečo začali tušiť – cítite, že sa musíte brániť. A toto všetko je veľmi vyčerpávajúce!

Upír sa vždy prejaví...

Je viac než pravdepodobné, že energetický upír sa bude usilovať o častý kontakt s vami. Ak je to napríklad kolega či kolegyňa z práce, majú to pomerne jednoduché. Stretávajú sa s vami často, takže svoj prídel energie môžu získať viac-menej pravidelne. Ako? Napríklad aj tak, že vás budú donekonečna unavovať svojimi problémami, sťažnosťami a negatívnymi názormi, vynucujúc si váš čas a pozornosť.

Ak by ste si mysleli, že im pomôžete, ak im budete venovať svoju pozornosť, pretože sa to jednoducho patrí, budete veľmi prekvapení, keď vás na druhý, tretí a každý ďalší deň zavalia ďalšími problémami a starosťami. A vaša práca stojí… A možno ste už zažili aj to, že kvôli tomu, že ste venovali čas “upírovi”, museli ste sa svojej práci venovať až potom, keď ON už spokojný dávno odišiel domov…

Vliezajú do nášho sveta

Nie je to však vôbec také jednoduché, ako to vyzerá. Sú tu totiž aj ďalšie skupiny upírov. Často to bývajú aj veľmi energickí ľudia, ktorí hľadajú chybu na každom a na všetkom – a áno, aj na vás…! Nič nikdy nie je dobré, všetko kritizujú a dramatizujú, “vliezajú” do vášho sveta a súkromia a zvyčajne nenechajú kameň na kameni, bývajú veľmi negatívni a radi v nás vzbudzujú pocit, akí sme nedokonalí. Nečudo, že po kontakte s takýmito ľuďmi bývame úplne vyžmýkaní, často je nám zle, bolí nás hlava, pociťujeme veľkú únavu, smútok a neraz nám môže byť aj do plaču. Veď ako by aj nie, keď sme, podľa niekoho, takí neschopní…?

Ako sa ubrániť?

Najlepšie tak, že sa naučíte chrániť si svoje hranice a nedovoliť takýmto ľuďom, aby sa dostali ku vám tak blízko, aby vás neoberali o vašu drahocennú energiu a aby vás vnútorne nerozhádzali.

Ak zistíte, že máte dočinenia s energetickým upírom, alebo viete, že sa stretnutiu s ním neubránite, sústreďte sa chvíľu predtým, zhlboka a plynulo dýchajte, Predstavujte si pritom, že celé svoje telo zahaľujete do zvláštneho ochranného obalu v tvare gule a že táto guľa je plná je plná čistého a žiarivého svetla. V duchu si opakujte, že ste v bezpečí a pod ochranou.

Pri kontakte s energetickým upírom pomáha aj to, ak si skrížime ruky alebo nohy, čím vlastne bránime svoj osobný priestor. Takisto môže pomôcť, ak si predtavíme, že okolo nás je zo všetkých strán postavená hrubá stena z tehál, ktorá je pokrytá zvonku zrkadlami. Efekt je taký, že ak sa energetický upír snaží dostať ku vám z akejkoľvek strany, jeho negatívna energia sa mu vráti. Podobný efekt dosiahneme aj vtedy, ak si predstavujeme, že máme pred sebou veľký okrúhly zrkadlový ochranný štít, ktorý odráža negatívnu energiu. Pomáha aj predstava, že sme chránení pod zlatou pyramídou, ktorá svojím žiarením odráža všetko negatívne. Dôležité je vybrať si takú ochranu, ktorá nám a našej psychike vyhovuje. Samozrejme, energetickému upírovi o nej nehovoríme.

Prvá pomoc po “tom”

Ak sa napriek všetkému, ale najmä napriek našej dôverčivosti či nepozornosti stane, že si až dodatočne uvedomíme, že sme práve mali dočinenia s energetickým upírom a primerane tomu sa aj začíname cítiť, je potrebné, aby sme si aspoň na chvíľu našli chvíľu pokoja a začali sústredene dýchať. Pri každom nádychu si treba predstavovať, že do vás prúdi čerstvá a nová energia zhora, z vesmíru. Pri výdychu si zase predstavujte, že vylievate zo seba všetko, čo je zlé a negatívne, skrátka každý kúsok negatívnej energie, ktorá sa na vás mohla nalepiť.

Ak máme možnosť, čím skôr sa treba po kontakte s energetickým upírom osprchovať a pri sprchovaní si predstavujeme, že sa zbavujeme všetkej negatívnej energie. Určite neurobme tú chybu, že od únavy zaspíme bez toho, že by sme stihli očistnú sprchu. Mohlo by to byť ešte horšie a energetický upír by nám mohol uškodiť ešte viac. O tom však niekedy inokedy…

A ešte jedna dobrá rada: Oblečenie, ktoré sme mali na sebe, treba oprať.

Jasmína

Máte pocit, že ste sa už stretli s energetickým upírom?