Veštenie z farebných kamienkov

Veštiť možno z kadečoho – známe sú veštby z kariet, rún, sklenej gule, a z ruky, kávovej usadeniny, ale napríklad aj z farebných kamienkov či polodrahokamov. Takýto spôsob veštenia sa volá litomantia a jej stúpenci by vám potvrdili, že farebné kamienky nám môžu vyveštiť všeličo zaujímavé….

farebných kamienkov

Ako na to?
Pripravíme si polodrahokamy alebo priesvitné korálky rôznych farieb. Okrem toho budeme potrebovať jednu sviečku a tmavú, najlepšie zatemnenú miestnosť. Veštenie je veľmi jednoduché a celkom pokojne si ho môžete dopriať kedykoľvek pri káve. Na stôl postavíme sviečku a okolo nej do kruhu rozmiestnime farebné polodrahokamy alebo priesvitné korálky (toto je lacnejší variant 😛 ). Potom zapálime sviečku a vyslovíme svoju otázku, na ktorú by sme chceli poznať odpoveď. Ak nechceme vysloviť žiadnu konkrétnu otázku, ale nás iba zaujíma, čo nás čaká, chvíľku sa sústreďme  a farebné kamienky nám dajú odpoveď.  Farba kamienka, ktorý sa zaleskne ako prvý, dá odpoveď na otázku. Postupom času sa ich znameniam naučíme veľmi dobre rozumieť.

Čo nám veštia farby kamienkov?
Biela:
Vaše želanie sa vám splní. 🙂 V prípade, že sa otázka týka podnikania – úspech v podnikaní.

Čierna: Táto farba môže znamenať sklamanie, smolu v nejakej záležitosti, na ktorú myslíme, ale môže veštiť aj dlhú cestu.

Červená: No obzore je nová láska! V prípade, že žijete v partnerstve, alebo riešite rodinné vzťahy – znamená zlepšenie rodinných vzťahov, môže znamenať aj finančný zisk.

Fialová: Zmätok v živote, komplikované životné obdobie, dlhšie riešenie problémov.

Číra: Úspech, šťastie, dobré zdravie.

Krémová: Čaká vás slávnostná alebo väčšia rodinná udalosť – môže to byť aj svadba alebo narodenie dieťaťa.

Modrá: Šťastie v láske, spokojný a harmonický vzťah.

Lilavá: Hrozia klebety okolo vašej osoby, budete riešiť ťažkú úlohu, môže znamenať aj hádku s rodinou alebo priateľmi. 👿

Ružová: Láska, ktorú prežívate, je krásna a  stála (ak sa pýtate na lásku). Inak táto farba môže znamenať aj návrat blízkej osoby, alebo krst.

Hnedá: Zdravie, bohatstvo, spokojné obdobie, psychická pohoda.

Tyrkysová: Tešte sa na príjemnú cestu, výlet a nové, krásne zážitky. 😀

Oranžová: Na obzore je povýšenie, dosiahnutie vytúženého cieľa, finančné polepšenie.

Žltá: Môže znamenať ukončenie vzťahu, ale aj silu a odhodlanie na nový život.

Purpurová: Môže znamenať veľké výdavky, nezhody, obmedzovanie v istých veciach…

Zelená: Vaše problémy sa vyriešia, nádej na šťastné rozuzlenie záležitostí…