Veštenie so sviečkou a papierom

Aj vás občas trápia otázky, na ktoré neviete odpoveď a radi by ste sa dozvedeli trochu viac, kým situáciu vyrieši čas? Môžete si vyskúšať rýchle veštenie so sviečkou a papierom. Vhodný je ale aj iný prírodný materiál, ktorý môže horieť a nejakým spôsobom vyjadruje vašu otázku. 

Veštenie so sviečkou

Čo budeme potrebovať?

Je to celkom jednoduché. Sviečku, zápalky, ohňovzdornú nádobu, do ktorej pri veštení položíme horiaci predmet, papier a pero (aby sme mohli napísať svoju otázku). Ak nechceme otázku písať, môžeme použiť aj kúsok prírodného špagátu, suchý list zo stromu alebo bylinky, ale aj ľubovoľnú suchú bylinku (veľmi vhodné na tento účel sú napríklad aj suché lístky imela).

Ako budeme veštiť?

Vyberieme si nejaký malý predmet z prírodného materiálu, ktorý chceme spáliť a dozvedieť sa odpoveď na našu otázku. Môže to byť kúsok papiera, na ktorý napíšeme svoju otázku, alebo si pripravíme nejakú sušenú bylinku alebo kúsok prírodného špagátu.

♦ Nájdime si vhodný čas, aby sme mali pokoj a pohodlne si sadnime za stôl, na ktorom máme položenú zapálenú sviečku.

♦ Chvíľku sa sústredíme na svoju otázku a napíšeme ju na papier, alebo intenzívne myslíme na to, čo sa chceme dozvedieť. Podržíme v ruke zvolený predmet (bylinku alebo špagát), ktorý chceme spáliť.

♦ Potom natiahneme ruku k sviečke a opatrne papier alebo zvolený predmet, ktorý predstavuje našu otázku. Zapálime od sviečky na jednom okraji, pričom stále myslíme na svoju otázku a sústreďujeme sa.

♦ Vo chvíli, keď sa papier alebo zvolený predmet rozhorí, opatrne ho položíme do pripravenej ohňovzdornej nádoby a pozorne sledujeme, čo sa bude diať a ako bude horieť.

Veštenie so sviečkou si vysvetlíme nasledovne:

♥ Ak papier alebo predmet zhorí úplne a rýchlo, je to dobré znamenie. Môže to tiež signalizovať aj túžbu, ktorá sa veľmi skoro prejaví.

♥ Ak papier alebo predmet zhorí iba čiastočne – približne na polovicu, znamená to, že by ste asi mali zvážiť všetky možnosti, ktoré sa týkajú vašej voľby alebo otázky.

♥ Ak papier alebo predmet iba začmudí a zhasne, znamená to jasné “NIE”.

♥ Ak papier alebo predmet horí hlasno, znamená to jasné “Áno”.

♥ Ak papier alebo predmet horí potichu, dajte pozor na skryté záležitosti, o ktorých ešte neviete…!

♥ Ak sa papier alebo predmet nechce rozhorieť, znamená to jasné a definitívne “NIE”, ale súčasne aj s výstrahou, aby ste sa touto vecou, otázkou, či záležitosťou už ďalej ani nezaoberali…

Tak veríme, že sa dozviete iba príjemné veci… 😛